понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Посольство Великої Британії в Україні: нас проінформували, що залишити Україну зможуть не всі

Політика

Посольство Великої Британії в Україні: нас проінформували, що залишити Україну зможуть не всі

views62

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Посольство Великої Британії в Україні стверджує, що офіційний Київ повідомив партнерів про заборону для виїзду своїх громадян без документів на постійне проживання за кордоном та окремого дозволу МЗС.

Повідомлення про це розміщене на офіційній сторінці посольства у Фейсбук. 

У ньому йдеться про те, що виїхати за межі України зможуть лише ті українці, які мають постійне проживання в інших країнах.

«Зверніть увагу, що українська влада повідомила нам, що тільки українці з постійним проживанням у зарубіжних країнах зможуть покинути Україну. Тому ми не можемо допомогти громадянам України з іншими візами Великої Британії або дозволами на виїзд з України», – йдеться у повідомленні дипмісії.

Також наголошується, що українці, які мають відповідні документи, повинні отримати дозвіл для виїзду від МЗС. Зі сторони Посольства обіцяють сприяти в отриманні такого дозволу, якщо громадяни України нададуть дані про заплановану поїздку не пізніше ніж за 72 години до запланованого вильоту чартерного рейсу або перетину наземного кордону.

«Українським громадянам, які мають дозвіл на проживання у Великій Британії, і які хочуть туди прямувати, МЗС України може надати дозвіл на виїзд. Посольство Великої Британії підтримуватиме цей процес, інформуючи МЗС про вашу заплановану подорож і направляючи до них інформацію про ваш статус як резидента Сполученого королівства», – заявила дипмісія.

Підкреслюється також, що Посольство надає можливість виїзду з України лише тим, хто має британський Biometric residence permits. Водночас не може сприяти людям, які мають візи будь-якого класу, але не мають BRP. Таким чином, наприклад, виїзд сезонних робітників до Британії за даною процедурою стає неможливим.

Щодо нового порядку, то він стосується прямих перельотів до Британії, перельотів до інших країн, звідки відкрите сполучення з Британією, а також виїздів через наземний кордон.

Аналогічні повідомлення надходять і від інших країн. У них вказуються проблеми з виїздом навіть для тих громадян, що мають дозвіл на постійне проживання, та про потребу узгоджувати їхні списки через МЗС.

Варто зауважити, що українська влада публічно не повідомляла про зміни у правилах виїзду.

Вчора, 9 травня, під час брифінгу в Закарпатській області, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна нікого не утримує й відпускає всіх заробітчан. Але тільки за умови, якщо інша країна бере на себе обов’язки щодо їхнього проживання та медичної страховки.