вівторок, 09 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Посол заявив про готовність Франції приєднатися до Кримської платформи

Політика

Посол заявив про готовність Франції приєднатися до Кримської платформи

views48

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Франція готова долучитися до міжнародного саміту Кримської платформи, проте існує необхідність пояснення цілей цієї ініціативи.

Про це повідомив посол Франції в Україні Етьєн де Понсен в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Це дуже цікава ініціатива. Ми, звісно, з великим інтересом дивимося на це. Ми спілкувалися із заступником міністра закордонних справ Еміне Джапаровою. Є контакти між двома міністерствами, і у нас буде більше, це точно, тому що ми ніколи не визнавали ситуацію в Криму. Ми також є в контакті з нашими колегами з ЄС з цього питання і узгоджуємо з ними дії. Це те, за чим ми уважно стежимо з дипломатичної точки зору», – зазначив французький дипломат.

За словами посла, представники України за участю Еміне Джапарової надали необхідні інформаційні документи Кримської платформи. Наразі їх вже вивчають в Парижі та Брюсселі. Проте, французька сторона поки не зовсім розуміє мету цього проєкту, що зараз знаходиться на стадії підготовки до реалізації.

Нагадаємо, що 23 вересня 2020 року Президент України Володимир Зеленський представив концепцію Кримської платформи в ООН, та закликав представників міжнародної спільноти підтримати ініціативу.

Цей проєкт ініціювали як міжнародний координаційний механізм для вирішення політичної ситуації в Криму, захисту прав людини та інтересів громадян на півострові, також для сприяння його деокупації.

Саміт Кримська платформа відбудеться 23 серпня цього року.