субота, 10 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Посол України в Німеччині Андрій Мельник яскраво відповів Шредеру щодо «карлика»

Політика

Посол України в Німеччині Андрій Мельник яскраво відповів Шредеру щодо «карлика»

views65

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Посол України в Німеччині Андрій Мельник назвав «приниженням України та українців» висловлювання колишнього канцлера, голови ради директорів компанії «Роснефть» Герхарда Шредера, який назвав дипломата «карликом з України».

Про це дипломат сказав у коментарі «Крим.Реалії».  

Він заявив, що ім’я Шредера «назавжди закарбується у всесвітній історії як синонім цинічного лобіста Кремля, який попри свої потуги зазнав провалу». І висловив подяку Канцлеру А. Меркель і великій коаліції за постійну підтримку України.

«За допомогою нового модного подкасту пан Шредер заходився відбілювати свій пошарпаний у Німеччині імідж. Хоча і цей креатив навряд чи допоможе. Його ім’я назавжди закарбується у всесвітній історії як синонім цинічного лобіста Кремля, який попри свої потуги зазнав провалу. Адже завдяки особисто Канцлеру А. Меркель та великій коаліції, яким ми, українці, надзвичайно вдячні, санкції проти Росії продовжуватимуть діяти, а «Північний потік-2» продовжуватиме буксувати», – сказав Мельник.

Український дипломат зазначив, що Шредер втратив самоконтроль і саме тому перейшов на особистості, використовуючи «сумнівний лексикон».

«Замість того, щоб надати німецькому суспільству чесну відповідь на питання про залежність його позиції від газпромівсько-роснєфтинських гонорарів, він втрачає самоконтроль, переходить на особистості, вдаючись до сумнівного лексикону. У німецькій мові слово «Zwerg» (саме так Шредер обізвав Мельника – ред.) має декілька значень. Чомусь слабо віриться у те, що у подкасті згадувалася саме «маленька істота у людській подобі, яка фігурує у казках та сагах і здебільшого готова прийти на допомогу» (Словник Duden)», – сказав він.

Андрій Мельник підкреслив, що таким чином Шредер продемонстрував не зневажливе ставлення до особи посла, а натякнув на «меншовартість» і таким чином принизив Україну та українців.

«Як випливає із тональності і контексту, очевидно саме «карлик» і мався на увазі, а цей вираз, згідно з тлумачним словником, має відверто дискримінаційну конотацію, прямо натякаючи на меншовартісність. Втім ідеться про зневажливе ставлення не до особи посла. Мова йде про зухвале приниження України та українців. І коли подібні фрази на адресу моєї батьківщини і співгромадян лунають із німецьких уст, а тим більше колишнього топ-політика, то такі порівняння не є чимось безневинним або легковажним. Вони мають дуже і дуже негарний присмак. Більше того, вони є надзвичайно небезпечними, бо мимоволі відроджують злих духів нетерпимості і ненависті», – наголосив дипломат.

Нагадаємо. Ексанцлер Німеччини, чинний голова ради директорів компанії «Роснефть» та глава комітету акціонерів компанії Nord Stream AG Герхард Шредер завів подкаст і у першому випуску образив посла України в Німеччині Андрія Мельника.

Раніше Мельник в інтерв’ю берлінській газеті Tagesspiegel  піддав критиці заклики ексканцлера до зняття санкцій з Росії, введених за її дії проти України.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі