понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Посол Угорщини розповів про автономію на Закарпатті

Новини , Політика

Посол Угорщини розповів про автономію на Закарпатті

views67

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Посол Угорщини Іштван Ійдярто вважає Закарпаття дуже цікавою територією, але запевняє, що про сепаратизм та автономію мова не йде.

Зокрема він спитав яка автономія може бути, якщо на Закарпатті 1,2 млн українців, а угорців – 150 тис. Тобто, за його озвученою думкою, передумав для сепаратизму немає.

«Чи у Києві думають, що більшість українців зовсім «не наші», вони прословацькі, проугорські?», – запитує посол.

Він підкресли, що Закарпаття дійсно завжди було цікавою територією, а українці жодного разу не конфліктували з іншими націями та жили спокійно.

«Після Першої світової війни наші території відійшли Чехословаччині, Трансільванія відійшла Румунії. Виходить, Угорщина зробила помилку, не знищивши нацменшини свого часу, щоб не дати потім привід анексувати свої території? Але хіба це правильна логіка? Ні. Це логіка війни, логіка конфлікту, якій не повинно бути місця», – вважає угорський амбасадор.

Ійдярто говорить про те, що всі розуміють складність ситуації, яка склалася між Україною та Росією, але при цьому наголошує, що Україна повинна поважати права меншин (мається на увазі Закон про освіту та Закон про функціонування української мови як державної, – ред.), а «автономії в складі держави – це існуючі практики в Європі, які враховують національний фактор, людей, які проживають в тому чи іншому регіоні».

Крім того, він вважає, що підтримка Угорщиною Закарпаття добре впливає на всю цю територію, а не тільки на угорців.

Нагадаємо. Угорщина від початку прийняття Закону про освіту (2017 рік) та Закону про функціонування української мови як державної (2019) висловлює протести проти них і заявляє, що Україна прийняттям цих законів порушує права меншин (угорців). Через це навіть було прийнято рішення про блокування будь-яких рішень Європейського союзу щодо зближення з Україною.

У жовтні та листопаді 2019 року представник Угорщини наклав вето на спільну заяву послів НАТО стосовно України і заявив про подальші плани уряду послідовно блокувати зближення України з Північноатлантичним альянсом та ЄС.

14 листопада міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що «українці не є партнерами». Крім того, озвучена вимога щодо створення угорського анклаву з центром у Береговому.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі