понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Посол у Німеччині розповів де і коли відбудеться наступний «нормандський саміт»

Політика

Посол у Німеччині розповів де і коли відбудеться наступний «нормандський саміт»

views49

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Є багато речей, над якими потрібно працювати. Насамперед, потрібно домогтися, щоб Путін виконав зобов’язання, які взяв на себе у Парижі. Однак готовність провести наступний саміт є. І визначено місце, де він буде проведений.

Про це сказав посол України в Німеччині Андрій Мельник в інтерв’ю Радіо Свобода.  

За його словами, ні Україна, ні міжнародні партнери не можуть назвати точну дату наступного саміту глав держав у «нормандському форматі». Однак Німеччина має «залізну критичну волю» провести цей захід у Берліні.

«Головне – домогтися виконання від Росії зобов’язань, які Путін взяв на себе у Парижі. І тут в нас дуже багато є того, над чим треба працювати. Тому я не можу давати прогнозів щодо часових параметрів. Але ми маємо залізну критичну волю і готовність офіційного Берліна провести цей наступний саміт, як тільки ми відчуємо, що ми можемо говорити про відчутний прогрес у виконанні «Мінська», – заявив український дипломат.

Він нагадав, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, завдяки його «довірливим контактам» із німецьким колегою Гайко Маасом зміг відновити переговори у форматі «нормандської четвірки» на рівні глав МЗС.

«Останні такі переговори відбулися майже два роки тому. Таким чином, сьогодні переговори ведуться на двох треках – на рівні міністрів, з одного блоку, і на рівні зовнішньополітичних радників лідерів держав – з іншого. Остання така розмова відбулася буквально на днях – 6 травня в телефонному режимі», – додав Андрій Мельник.

Варто зазначити, що останній раз «Нормандська четвірка» зустрічалася у грудні 2019 року в Парижі. Домовленостями було передбачено наступну зустріч глав держав у Берлині через чотири місяці.