четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Посол Туреччини оглядає ділянки під будівництво житла: жити зможуть не лише кримські татари

Новини

Посол Туреччини оглядає ділянки під будівництво житла: жити зможуть не лише кримські татари

views76

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Турецька делегація на чолі з послом Туреччини в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере 27 лютого оглянула в Генічеську Херсонської області земельну ділянку, де пропонується розпочати будівництво житла для переселенців з окупованого Криму. Допомогу у будівництві пообіцяв надати президент Туреччини Реджеп Ердоган на пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським під час візиту до України.

Детальне обговорення проєкту забудови разом з представниками обласної та міської влади відбудеться 28 лютого у Херсоні, повідомляє сайт ІРС-Генічеськ.  

Заступник голови Херсонської облдержадміністрації Сергій Козир повідомив, що це лише одна ділянка з тих, що плануються під забудову. Наступну будуть розглядати у Херсоні. У планах підготовка документів та нарада для деталізації проєкту.

Крім того, Козир повідомив, що житло у новобудові мають отримати не лише кримські татари, а й переселенці та інші пільгові категорії громадян.

«Розглядається питання розміщення не тільки кримських татар, розглядається розміщення тимчасово переміщених осіб, а також людей інших пільгових категорій, які стоять в черзі на отримання житла. Більш детальна інформація, пропорція надання цього житла буде вирішена пізніше», – сказав заступник голови ХОДА.

Він також наголосив на тому, що це буде показовий проєкт, який має стати «лакмусовою стрічкою для того, щоб люди по той бік бачили, що вони не забуті».

«Генічеський район безпосередньо межує з тимчасово окупованою територією, тому для мене це той район, який має бути лакмусовою стрічкою для того, щоб люди по той бік бачили, що вони не забуті, і держава Україна про них піклується: і будівництвом КПВВ, і будівництвом житла, іншої інфраструктури», – додав він.

Посол Туреччини завірив у повній підтримці українського народу і підтвердив сказані раніше слова президента Ердогана.

«Ми не визнаємо незаконну анексію, ми підтримуємо українських друзів, і наших братів, кримських татар, думаю, сьогодні перший крок того будівництва, про який домовились наші президенти», – сказав Ягмур Гюльдере.

За словами міського голови Генічеська Олександра Тулупова після того, як будуть вирішенні всі нормативні питання в рамках українського законодавства, міськрада буде готова надати будь-яку допомогу іноземним інвесторам.

«Всі зацікавленні особи і структурні підрозділи отримали завдання та необхідну інформацію по даній земельній ділянці для того, щоб конкретніше можна було планувати будівництво містечка», – повідомив голова Генічеської РДА Андрій Онищенко.

Нагадаємо: 3 лютого 2020 року турецький президент Реджеп Ердоган після зустрічі з Володимиром Зеленським в Києві заявив, що Туреччина допоможе Україні забезпечити житлом близько 500 сімей кримських татар.

13 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що містечко для вимушених переселенців з окупованого Криму, серед яких понад 500 сімей кримських татар, за допомогою Туреччини планується побудувати в Херсонській області.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі