четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Посол Німеччини заявила, що потрібно скасувати торговельну блокаду ОРДЛО

Економіка , Політика

Посол Німеччини заявила, що потрібно скасувати торговельну блокаду ОРДЛО

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Німецька дипломатка сказала, що розуміє, чому відбулась торговельна блокада на Донбасі, але зараз назвала позитивним кроком для влади України її скасування в «боротьбі за серця і думки людей», які живуть на окупованих територіях.

Про це посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен розповіла в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За її словами, вона цілком розуміє, чому уряд України свого часу заборонив торгівлю з окупованими територіями.

«Я розумію це, тому що знаю, скільки людей загинуло, захищаючи Україну. Не можна вирішувати щось без думки про тих, хто втратив родичів», – сказала посол.

Водночас, Фельдгузен додала, що торгівля могла б сформувати більше контактів з жителями непідконтрольною території.

«Але довгостроково краще, напевно, боротися за серця і думки людей, які живуть на окупованих територіях. А це краще втілити, якщо є більше контактів, в тому числі через торгівлю, перетин лінії розмежування. Зараз цього майже зовсім не існує. На мою думку, це навіть є причиною, чому взагалі багато речей так повільно просуваються», – підкреслила вона.

Крім того, дипломатка прокоментувала ініціативу президента України Володимира Зеленського про можливість створення вільної економічної зони (ВЕЗ) на підконтрольній Україні частини Донбасу.

«У понеділок я мала одну зустріч, і стало ясніше, що це буде не одна велика зона, а кластери різних галузей економіки через наявні там умови. Також мені сказали ще одну цікаву річ щодо людських контактів: що люди, які живуть на непідконтрольних територіях, були б готові працювати в компаніях, які відкриють бізнес у вільній економічній зоні, якщо вони будуть розташовані досить близько. Тобто люди не хочуть їхати до Харкова чи Києва, але у Краматорську, Бахмуті або Маріуполі вони готові працювати. Як на мене, ідея щось зробити, щоб і люди з непідконтрольних територій мали там робочі місця, хороша», – сказала дипломатка.

Фельдгузен також зазначила, що створення ВЕЗ залежить від режиму припинення вогню.

«Ця вільна економічна зона або кластери зі спеціальними умовами для бізнесу стануть можливими тільки якщо режим тиші триває і є стійким, надійним. В іншому випадку бізнес туди не прийде», – підкреслила посол Німеччини.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі