понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Посол ЄС: Банківський закон – лакмусовий папірець для ВР України в усіх сенсах

Економіка

Посол ЄС: Банківський закон – лакмусовий папірець для ВР України в усіх сенсах

views90

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Прийняття законодавства щодо врегулювання банківського сектора – це «лакмусовий папірець» для України у багатьох сенсах. Це і офіційне підтвердження того, що українці не будуть покривати власними податками забаганки олігархів, і незалежність банківської системи, і допомога від МВФ та ЄС, і багато інших речей.

Про це розповів посол ЄС в Україні Матті Маасікас в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна». 

Посол наголосив, що уряд України завершенням ухвалення законодавства щодо врегулювання банківського сектора відразу вирішує кілька важливих питань. І це є реальна перевірка для України в усіх сенсах.

«Завершення ухвалення законодавства щодо врегулювання банківського сектора. Це лакмусовий папірець, у багатьох значеннях. У серці цього є одне питання. Якщо я не помиляюся, $15 млрд з грошей українських платників податків було спрямовано останніми роками на врегулювання банківського сектора для латання дірок у банківському секторі. Хочеться бути впевненим, що ця ситуація не виникне більше ніколи, й буде ухвалено закон про врегулювання банківського сектора. Але також хтось може запитати, якщо таку кількість грошей платників податків було спрямовано в банківський сектор, чи не хоче уряд, Центральний банк вимагати повернення цих зниклих у банках грошей, дипломатично висловлюючись», – сказав він.

Дипломат також підкреслив, що від ухвалення саме цього закону залежить передача 500 млн євро для державного бюджету України у вигляді позики з низькими відсотками.

«І в цьому плані пов’язаний з МВФ, і навіть більше пов’язаний з Україною, українським суспільством, закон про врегулювання банківського сектора є життєво важливою перевіркою», – пояснив Маасікас.

Нагадаємо. Колишній спецпредставник США в України Курт Волкер також заявив, що підтримання Верховною Радою «антиколомойського» закону – це ключовий момент у майбутньому України. І показник того, залишиться країна під владою олігархів чи буде у реформованому за європейськими стандартами цивілізованому середовищі з підтримкою Заходу.

30 березня Рада підтримала у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт №2571-д щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності.

Однак вже через кілька днів противники законопроєкту, яких пов’язують з олігархом Коломойським, внесли до нього 16 335 правок. Саме президентська фракція відзначилася найбільш однозначно – «Слуги народу» подали понад 13 тисяч правок.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі