вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пошук зниклих в ході російсько-української війни: У Слов’янську провели ексгумацію тіл (відео, фото)

Російська агресія

Пошук зниклих в ході російсько-української війни: У Слов’янську провели ексгумацію тіл (відео, фото)

views126

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У місті Слов’янську на Донеччині, яке першим постраждало від окупаційних російських сил та розв’язаної війни проти України, було проведено ексгумацію тіл загиблих в ході бойових дій у 2014 році.

Про це повідомила Національна поліція Донецької області.  

У повідомленні йдеться, що поліція виявила поховання на території кладовища у Слов’янську з невпізнаними тілами під час досудового розслідування за фактом загибелі громадян внаслідок збройного конфлікту.

Зразки ДНК будуть спрямовані на експертизу до Києва з метою ідентифікації загиблих.

Ексгумацію організовано слідчим відділом Слов’янського відділу поліції за участю слідчих-криміналістів та оперативників КР ГУ Нацполіції в Донецькій області. Також було залучено групу «Евакуація 200» Збройних Сил України і незалежні експерти з судової медицини від Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Процедура тривала 2 дні та відбувалася за міжнародними стандартами. Правоохоронці використовували сучасні методи вилучення і транспортування тіл, щоб забезпечити збереження біозразків та речових доказів для того, щоб взяти у загиблих біологічні зразки і провести молекулярно-генетичних експертизи із можливістю у подальшому встановити їх особи.

Наразі зразки взяті і будуть спрямовані у Державний науково-дослідний експертно-криміналістичного центру МВС.

Зазначається, що більшість інформації щодо ексгумації становить тайну слідства. За попередньо інформацією, останки належать людям, які загинули під час окупації Слов’янська в 2014 році.

Захід проведено у рамках кримінального провадження, відкритого за фактом загибелі громадян під час збройного конфлікту (п.1 ч.2 ст. 115 Кримінального кодексу України). Досудове розслідування триває.

У поліції також нагадали, що це вже не перша ексгумація, яка допомогла встановити долю безвісно зниклих та забезпечити ефективне розслідування обставин їхньої загибелі. Так, поліцейські встановили бойовиків, які розстріляли у Слов’янську чотирьох мирних жителів.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі