четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Попри пандемію Росія продовжує мілітаризацію дітей в окупованому Криму

Суспільство , Новини окупації

Попри пандемію Росія продовжує мілітаризацію дітей в окупованому Криму

views87

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Незважаючи на заборону масових заходів у Криму через пандемію коронавірусу, РФ організовує масові пропагандистські збори за участю дітей, яких одягають в форму юнарміі і змушують пропагувати службу в російській армії.

Про це говорили на пресконференції в Києві, яку проводила Кримська правозахисна група 25 листопада.  

Керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник вважає, що Україна має докласти максимум зусиль для захисту прав дітей – громадян України, які залишилися в окупації. За її словами, група незалежних експертів напрацювала перелік рекомендацій, які пропонує починати втілювати у життя, не чекаючи деокупації.

«На сьогодні одна з головних проблем, яка стала наслідком окупації Криму, це саме мілітаризація. Ми досліджуємо її з точки зору гуманітарного виміру і виміру прав людини. В першу чергу ми зосереджуємося на дітях та молоді, які в першу чергу страждають від мілітаристської системи, яка зараз розбудована в Криму. Росія витрачає на це великі ресурси. І навіть COVID-19 не зупиняє РФ, яка постійно створює додаткові ризики для людей, оскільки її головна мета — це зміна свідомості людей в окупації», – розповіла Ольга Скрипник.

Експерт Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова зазначила, що мілітаризація свідомості у Криму супроводжується системними порушеннями прав дітей. Російська Федерація порушує відразу кілька статей Конвенції про права дитини. Так, мова йде про 6 статтю Конвенції, яка гарантує дітям захист їх здоров’я і життя, а окупанти, незважаючи на заборону масових заходів у Криму через пандемію коронавірусу, продовжують організовувати масові пропагандистські збори за участю дітей, яких одягають в форму юнарміі і змушують пропагувати службу в російській армії.

«Воєнізовані заходи, які пропагують службу в російській армії, у Криму проводили, нехтуючи правилами захисту від пандемії. На цих заходах була велика кількість дітей і їхнє здоров’я було поставлено під додаткову загрозою, якої точно можна було уникнути. Такі дії змішуються з постійним безкарним розпалюванням ворожнечі в онлайні до українців та кримських татар. При цьому дітей позбавляють доступу до українського телебачення, блокуючи в інтернеті сайти провідних українських телеканалів. Можливість освіти українською мовою на півострові теж майже заблокована. Все це порушує конвенцію про права дітей, яку Росія ратифікувала і має виконувати», – сказала вона.

Вона наголосила, що дітей у Криму позбавили права вибору громадянства України і не залишили права вибору.

«Це ганебне порушення, яке загрожує безпеці дітей. Такі випадки ми реєструємо постійно, і вони організовувалися не тільки влітку, коли пандемія трохи вляглася, але і зараз, коли ситуація стає більш загрозливою. У минулі вихідні ми знову зафіксували в Криму участь дітей в таких заходах. Дітей позбавили права вибору громадянства України, хоча формально Росія не може його забрати, але вона робить все, щоб нав’язати своє громадянство не тільки дорослим, але й дітям, особливо тим, хто залишився сиротами. У них взагалі немає вибору», – сказала експерт.

Сєдова додала, що порушується і 29 стаття Конвенції про права дитини, в якій говориться, що дитина повинна виховуватися на принципах поваги до ООН. Крім того, порушується 38 стаття Конвенції, яка говорить про те, що дитину повинні виховувати в повазі до норм міжнародного гуманітарного права.

«Справа в тому, що в документах ООН засуджуються акти агресії однієї держави по відношенню до іншої – це вважається злочином і це записано в документах ООН. Але Росія повністю цим нехтує і виховує в дітях позитивне сприйняття акту агресії і окупації, стверджуючи, що це перемога і досягнення», – додала Ірина Сєдова.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі