
У Польщі останні півроку стрімко зростає попит на працівників зі знанням української мови. З початком 2023 року динаміка продовжує зростати.
Про це повідомили у міжнародному агентстві Gremi Personal, пише РБК-Україна.
Кількість запитів на україномовних працівників зросла у 10 разів
Пікове зростання запитів на україномовних працівників у Польщі фіксується із серпня 2022 року. Лише у другій половині минулого року кількість таких запитів уже перевищила тисячу, хоч у попередні роки за рік було 200-250.
Водночас, у Польщі спостерігаються й інші тенденції – за січень-вересень 2022 року в країні зареєстрували понад 10 тисяч українських компаній. Про це йдеться у звіті Польського Економічного інституту.
У Польщі налічується понад 25 тисяч підприємств, у яких принаймні одним з акціонерів є українська компанія. Українці в Польщі бажають працювати з українськими компаніями щонайменше завдяки можливості опинитися у звичному мовному середовищі, вважають в агентстві.
«До того ж, це можливість отримати гарну посаду й без знання польської мови та працювати за кваліфікацією не нижче, ніж в Україні. Водночас й українські компанії також мають запит працювати з українцями. В нашій агенції є і приклади співпраці з представниками військово-промислового сектору, які перенесли виробництво до Польщі в цілях безпеки. Сподіваємось, що ми стаємо свідками нового тренду», – каже директор департаменту рекрутації агентства Анна Джоболда.
Український бізнес розширюється на нові ринки
До Європи через війну поїхали мільйони українців. За офіційними даними, у Польщі залишаються понад 1 млн українських біженців. І стільки ж тих, хто приїхав до Польщі до початку війни.
Мільйони українців, які зараз перебувають у Європі, звикли до українських продуктів чи сервісів і хочуть продовжувати користуватися ними, навіть перебуваючи у Польщі чи Німеччині, звертає увагу експерт.
«Зважаючи на ці обставини, бізнеси починають реагувати, здійснюючи зовнішню експансію на нові ринки. Така тенденція викликає додаткові стимули і для польского ринку, який є великим і без конкурентів з України. Однак, усі гравці розуміють, що зараз можна розвиватися, здійснюючи диверсифікацію та розширення», – додає Анна Джоболда.
В агентстві зазначають, що запити українських бізнесів, які переїжджають, мають свою специфіку. Наприклад, таких працівників, як менеджери з продажу, український бізнес шукає серед поляків або українців, які добре володіють польською мовою. Однак, якщо робота не потребує зовнішньої комунікації, українські компанії шукають україномовних співробітників.
Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі