четвер, 01 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Понад 3000 злочинів проти українських біженців зафіксовано у німецькій столиці

Світлана Макарова


За кордоном , Суспільство

Понад 3000 злочинів проти українських біженців зафіксовано у німецькій столиці

views98

02.04.2023

Подiлитися у соц.мережах

З кінця лютого 2022 року по березень 2023 у столиці Німеччини місті Берліні зареєстрували 3250 злочинів, у яких постраждав щонайменше один громадянин України Найчастіше українські біженці стають жертвами крадіжок, нападів і шахрайств.

Про це пише німецьке видання T-Online з посиланням на відповідь поліції на депутатське звернення.

Як пояснили в «Альянсі українських організацій» Німеччини, запит у поліцію щодо нападів на українців в Берліні на їхнє прохання зробила депутатка берлінського парламенту Катрін Вален від партії «Союз 90/Зелені».

Згідно зі звітом, більшість злочинів проти українців скоїли в історичних районах німецької столиці — Мітте (640) та Шарлоттенбург-Вільмерсдорф (484).

Найчастіше це були крадіжки (1294), тілесні ушкодження (704), шахрайство (301), погрози (234) та образи (117). 

Поліція встановила підозрюваних чи ймовірних зловмисників у близько 1200 зареєстрованих злочинах. Найчастіше це стосувалося тілесних ушкоджень (575), погроз (187) та образ (86).

Однак правоохоронці не надали інформацію, чи були ці напади політично вмотивовані та пов’язані з російсько-українською війною.

В «Альянсі українських організацій» припустили, що йдеться про злочини на ґрунті ненависті. Там пояснюють, що якщо дивитися по статистиці нападів з тілесними ушкодженнями, то їх в 2,5 рази більше щодо українців, ніж проти інших груп.

Берлінський депутат Василі Франко також вважає ненависть за національною ознакою можливим поясненням такої кількості злочинів проти українців.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі