
Державний секретар США Майк Помпео вщент розкритикував Раду ООН з прав людини. Таку реакцію викликала опублікована організацією резолюція щодо расової дискримінації у США.
Про це повідомляє «Голос Америки» з посиланням на офіційну заяву з назвою «Про лицемірство Ради ООН з прав людини».
Він наголосив, що рішення Ради проголосувати за резолюцію, авторами якої є Іран, Буркіна-Фасо та Палестинська держава, «досягло нового дна».
«Рада ООН з прав людини, в яку зараз входить Венесуела, а нещодавно – Куба та Китай, вже давно є і надалі залишається притулком для диктаторів і демократій, які їм потурають. Це величезне розчарування для тих, хто справді прагне сприяти людській гідності. Тим не менш, рішення Ради проголосувати за резолюцію, присвячену расовій політиці в США, досягло нового дна», – заявив Майк Помпео.
Раніше організація проголосувала за резолюцію, щодо «покращення та захисту прав людини та фундаментальних свобод африканців та людей африканського походження проти поліцейської брутальності та інших порушень прав людини».
В документі засуджуються випадки поліцейського насильства щодо афроамериканців, а також «тривала расова дискримінація з боку правоохоронців у США».
За словами Помпео, завзятий і тривалий суспільний дискурс, викликаний смертю Джорджа Флойда, є ознакою сили та зрілості американської демократії.
Держсекретар додав, що Раді ООН з прав людини варто зосередитись на систематичних порушеннях в Кубі, Китаї та Ірані.
Нагадаємо. США вийшли з Ради ООН з прав людини у 2018 році, звинувативши організацію в «безсоромному лицемірстві» та «хронічній упередженості» щодо Ізраїлю. Вони наголосили, що намагання Сполучених Штатів реформувати організацію не принесли результату.
Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі