субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Польський Сенат ухвалив резолюцію на підтримку України в умовах ескалації Росії

Наталя


За кордоном , Новини , Війна , Політика

Польський Сенат ухвалив резолюцію на підтримку України в умовах ескалації Росії

views126

22.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У середу, 21 квітня, члени комісії Сенату Польщі з питань закордонних справ ухвалили резолюцію солідарності та підтримки України на тлі нарощування військової активності Росії біля українського кордону.

 

Про це повідомило видання «Європейська правда», із посиланням на «Wyborcza».

 

За даними, члени комісії Сенату Польщі ухвалили вказану резолюцію на спеціальному засіданні, яке було скликано через ситуацію біля кордону України. До заходу долучився посол України в Польщі Андрій Дещиця, який представив поточну ситуацію в регіоні. За словами голови комісії Богдана Кліха, прийняття резолюції є вкрай необхідним з огляду на «незрозуміле рішення більшості Сейму, який відмовився прийняти резолюцію з закликом зупинити «Північний потік-2».

 

У документі вказано, що кількість військ країни-агресора РФ, оснащених танками, важкою артилерією, броньованою піхотою, безпілотниками та бойовою авіацією, небезпечно зростає, а посилена активність російського флоту спостерігається в Чорному морі, де було оголошено про блокаду Керченської протоки, з порушенням міжнародного права.

 

Зазначається, що за інформацією, сепаратисти звертаються з проханням до Кремля приєднати непокірні регіони до Російської Федерації. Подібна спроба ескалації напруженості повинна трактуватися як продовження стратегії дестабілізації Європи.

 

«Комісія вважає, що дії Російської Федерації є загрозою безпеці на нашому континенті, а також черговою спробою поставити під сумнів принцип недоторканності кордонів у Європі», — йдеться в повідомленні.

 

У документі комісія закликає Росію зупинити подальшу ескалацію напруженості та дестабілізації ситуації з безпекою в регіоні, і просить лідерів держав-членів НАТО ініціювати консультації згідно зі статтею 4 Вашингтонського договору. Також відмічено, що тільки жорстка позиція країн-членів ЄС та НАТО, може запобігти подальшій військовій ескалації та війні.

 

Комісія також звернулася до людей доброї волі та закликала підтримати захисників України у рамках оборони суверенітету та територіальної цілісності своєї держави.

Коментарi (0)