четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Польська прокуратура завтра об 11:00 перевірить Ігоря Мазура

Новини , Події

Польська прокуратура завтра об 11:00 перевірить Ігоря Мазура

views120

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Засідання суду щодо обрання запобіжного заходу українцю Ігорю Мазуру відбудеться в Польщі у неділю, 10 листопада. Про це повідомила український омбудсмен Людмила Денісова у своєму Telegram-каналі.

За даними Денісової, завтра об 11-й годині польська прокуратура у місті Хелм розгляне питання обрання запобіжного затриманому українцю Мазуру.

«Завтра, 10 листопада, об 11.00 годині прокуратура в місті Хелм буде розглядати питання обрання запобіжного заходу Ігорю Мазуру», – написала омбудсмен.

Віце-спікер Сейму Польщі Малґожата Ґошєвська запевнила, що затримання ветерана війни на Донбасі Ігоря Мазура в Польщі є «виключно технічним» кроком і гарантує невинність затриманого.

Про це йдеться у заяві Ґошєвської в Facebook

«Затримання на польському кордоні Ігоря Мазура є виключно технічним виконанням Республікою міжнародних угод та зобов’язань. Відважний громадянський активіст і ветеран війни на Донбасі, Грузії та Чечні став жертвою дій східних сусідів. Він був внесений російськими службами до реєстру затримань Інтерполу.

Це – наочний приклад використання Кремлем інститутів міжнародного права для політичної помсти. Ми не можемо піддатися на провокацію. Ми не можемо бути акторами російського сценарію.

Польща зробила те, що мусила зробити. Вона затримала особу, яка фігурує в реєстрі. Але – для з’ясування ситуації. Ми вже багато чого знаємо. І я запевняю вас, що дорога до Росії не є відкритою. Польська влада та суди ретельно розслідуватимуть цю справу, а я, зі свого боку, допомагаю і гарантую невинність Ігоря Мазура щодо російських звинувачень», – пояснила вона.

Нагадаємо. Сьогодні вранці затримали Ігоря Мазура (Тополю) коли він їхав на конференцію на запрошення віце-маршалу Польщі.

Багато політиків та активістів закликали негайно звільнити його і не віддавати Росії, яка внесла його до реєстру затримань Інтерполом.

Пізніше під посольством зібралися кілька десятків людей з плакатами, де українською, польською та англійською мовами було написано: «Тополі – волю». Активісти вимагають пустити Мазура якомога швидше. Також мітингувальники закликали не ображати посольство і кажуть, що прийшли лише проінформувати поляків, що вони затримали невинного.

«Ми прийшли на підтримку Ігоря Мазура. Ми сподіваємося, що польські правоохоронці зробили помилку. Бо крім як сприяння російським спецслужбам це назвати не можна. Сподіваємося, що хтось із посольства зараз приїде в дасть великий коментар», – розповів учасник акції Богдан Ходаковський.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі