субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Польща критикує та згадує Голодомор, Москва вимагає скасування й посилається на Польщу – реакція на вшанування пам’яті лідерів ОУН

За кордоном , Новини , Політика

Польща критикує та згадує Голодомор, Москва вимагає скасування й посилається на Польщу – реакція на вшанування пам’яті лідерів ОУН

views87

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Посольство Польщі в Україні розкритикувало заяву речниці Міністерства закордонних справ Катерини Зеленко, щодо того, що кожен народ вправі самостійно визначати та вшановувати своїх героїв.

На попередній лист послів Польщі та Ізраїлю щодо вшанування в Україні низки діячів, серед яких лідери ОУН Андрій Мельник та Степан Бандера, Зеленко зазначила, що відродження та збереження національної пам’яті українського народу – це один з пріоритетних напрямів державної політики України.

«Кожен народ і кожна держава самостійно визначає і вшановує своїх героїв», – сказала вона у коментарі УНН.

Вона наголосила, що Україна свідома того, що «існують діячі, інституції і навіть країни, які зацікавлені у тому, щоб питання вшанування національних героїв і важливих дат і надалі були предметом розбрату між українцями й іншими народами».

Саме цю заяву розкритикувало посольство Польщі в Україні.

«Важко повірити, що такі слова могли прозвучати з вуст українського дипломата», – написано у заяві посольства.

Також там підкреслили, що заява Зеленко не розміщена на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України, але навели інший приклад, пов’язаний з Росією. Тобто, якщо вже Україна вважає такі дії внутрішньою справою країни, то на якій підставі вона хоче, щоб Росія визнала Голодомор геноцидом?

«Якщо пані Зеленко вважає, що культ Бандери чи Мельника – це внутрішня справа України, то на якій підставі Київ звертається (на наш погляд, звертається справедливо) з ініціативою, щоб Росія визнала Голодомор геноцидом та виступає проти московської теорії «русского міра»? Чому Україна може висловлюватися, наприклад, про відновлення пам’ятників УПА в Польщі, а Польща має не висловлюватися про польські жертви УПА, які спочивають у безіменних ямах смерті на території України?» – сказано у заяві.

У той же час сама Росія висловила своє невдоволення мирною ходою на честь 111-ї річниці народження Степана Бандери – лідера Організації українських націоналістів.

«Підтримка неонацизму на державному рівні в Україні становить серйозну загрозу для всієї світової спільноти», – заявили в російському МЗС.

Більш того, у МЗС говорять про те, що в Україні відкривають нові пам’ятники колабораціоністів гітлерівських карателів та перейменовують вулиці. (До речі, президент Зеленський у своєму новорічному вітанні зазначив, що для українців «неважливо як називається вулиця та під яким пам’ятником пройде побачення», – ред.).

«Складається відчуття, що Захід виписав української влади якусь індульгенцію і вважає за краще не помічати, як Київ переписує історію і ігнорує рішення Нюрнберзького трибуналу. Обнадіює лише те, що у представників деяких західних держав нарешті почали відкриватися очі на те, що відбувається на Україні», – заявили російські дипломати після реакції Польщі.

І наприкінці, заявили про свої вимоги щодо дій української влади та взагалі України, традиційно перекручуючи факти та відключивши здоровий глузд.

«В черговий раз закликаємо офіційний Київ відмовитися від порочної практики обілення нацистських поплічників і знущання над історією», – наголошується в заяві міністерства.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі