вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Польща готова запропонувати Німеччині альтернативу газопроводу «Північний потік-2»

Економіка

Польща готова запропонувати Німеччині альтернативу газопроводу «Північний потік-2»

views86

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В уряді Польщі заявили про готовність запропонувати Німеччині свою інфраструктуру для транспортування газу, якщо Берлін відмовиться від використання газопроводу «Північний потік-2».

Про це заявив прессекретар уряду республіки Петро Мюллер в ефірі Польського телебачення.

За його словами, Польща може запропонувати Німеччині можливості газопроводу Baltic Pipe замість «Північного потоку-2».

«Зараз потрібно розглянути різні варіанти, якщо говорити про енергетичну безпеку. Польща з самого початку підкреслювала, що європейська солідарність у цій області повинна бути однозначною», – сказав він.

Читайте також: Фінляндія може переглянути проєкт газопроводу «Північний потік-2», а Трамп не вірить у Німеччину

Мюллер також додав, що «такі ініціативи, як «Північний потік-2», суперечать ідеї солідарності та енергетичної безпеки». І Польща відкрита для співпраці з Німеччиною, якщо зі сторони ФРН буде заявлена потреба.

«Тому якщо такі потреби з німецької сторони будуть заявлені, то Польща відкрита, щоб використовувати також інфраструктуру, яку сама будує для своєї енергетичної безпеки. Тому що ми підходимо до енергетичної безпеки солідарно, вважаємо, що її потрібно будувати із загальноєвропейським підходом», – вказав Мюллер.

Читайте також: Німеччина не хоче одноосібно вирішувати долю газопроводу «Північний потік-2»

Трубопровід «Північний потік – 2» проходить в обхід транзитних держав — України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських і прибалтійських країн — через виняткові економічні зони та територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Baltic Pipe – проєкт газопроводу, який повинен зв’язати родовища на норвезькому шельфі в Північному морі з Польщею через Данію. Вів передбачає три етапи: з’єднання норвезьких і датських систем передачі газу, розширення інфраструктури Данії, а також будівництво труби, яка з’єднає Польщі та Данії по дну Балтійського моря. Завершити будівництво уряд Польщі має намір на 1 жовтня 2022 року. Планована потужність газопроводу – 10 млрд кубометрів на рік.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі