субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Польща допоможе Україні відбудувати торговий флот

Cіпратов Роман


Економіка

Польща допоможе Україні відбудувати торговий флот

views46

23.06.2022

Подiлитися у соц.мережах

Польські суднобудівники мають намір організувати співпрацю з українськими колегами щодо відновлення торговельного флоту в Україні.

Про це заявив директор суднобудівного підприємства Crist Тадеуш Коповський, повідомляє Укрінформ.

«Суднобудівна промисловість Польщі пропонує створити постійні польсько-українські робочі групи, в рамках яких ми б обговорили будівництво кораблів для України, відновлення торговельного флоту, співпрацю проєктних бюро двох країн», – розповів Коповський.

Він додав, що польська сторона готова запропонувати українським студентам навчання на корабельному відділенні Гданської політехніки, а також на навігаційному відділенні Морської академії в Гдині.

«Йдеться про те, щоб майбутній торговельний флот України мав своїх капітанів та інженерів, які обслуговували б ці судна», – пояснив директор суднобудівного підприємства Crist.

За його словами, польська сторона готова провести аудит українських суднобудівних підприємств, допомогти у відновленні їх технічного потенціалу та розпочати будівництво судів у співпраці з проектними бюро та фахівцями з Польщі.

Коповський наголосив, що це комплексна пропозиція, яка розрахована на багато років співпраці. Він додав, що з огляду на добрі відносини президентів України та Польщі та за їх згодою можна було б запропонувати співпрацю американській стороні, яка частково профінансувала б відновлення українського торговельного флоту, зокрема в рамках ленд-лізу.

Представник польської суднобудівної галузі також зазначив, що співпрацю можна було б розпочати, наприклад, з будівництва тягачів та барж, які б перевозили Дніпром будматеріали, продукцію металургії тощо.