вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Полонений Матюшенко у критичному стані, але бойовики не надають допомогу і не дозволили передати ліки

Новини окупації , Політика

Полонений Матюшенко у критичному стані, але бойовики не надають допомогу і не дозволили передати ліки

views96

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Валерій Матюшенко, якого незаконно утримують органи окупаційної адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованій території Донецької області у Макіївській виправній колонії №32, перебуває у критичному стані.

Про це повідомила омбудсмен з прав людини в Україні Людмила Денісова на офіційній сторінці у Фейсбуці.

Раніше ми писали про те, що у полоненого громадянина України, якого бойовики не тільки утримують в колонії, а й періодично відправляють «на яму», серйозні підозри на онкологічне захворювання.

Сьогодні Людмила Денісова підтвердила інформацію про те, що «за останні два місяці громадянин України стрімко втратив вагу — наразі він важить менш як 60 кг. Є підозра на онкозахворювання».

Читайте також: Дружина Валерія Матюшенко: У мого чоловіка може просто не бути «завтра», треба негайно щось робити

Однак бойовики і тепер відмовились звільняти його за станом здоров’я або піти на позачерговий обмін утримуваними. Раніше вони взагалі наголошували, що він здоровий і всі заяви з української сторони є провокацію. Тепер запропонували госпіталізацію, яка може вбити Матюшенка. Більш того, відмовилась брати ліки від рідних…

«Адміністрація установи виконання покарань запропонувала Валерію госпіталізацію у тюремній лікарні, етапування до якої триває понад 3 тижні. Через критичний стан здоров’я він може фізично не перенести таку дорогу. Крім того, вчора рідним так і не вдалося передати йому хоча б якісь ліки. Їм було відмовлено через відсутність чеків на них», – повідомила омбудсмен.

Читайте також: Україна намагається добитися обміну або хоча б обстеження одного з українських полонених в «ДНР»

Уповноважена з прав людини звернулась із закликом до всіх, хто може допомогти у цій ситуації та взяти під свій контроль.

«Закликаю керівництво Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, субделегацію МКЧХ у Донецьку терміново здійснити візит до Валерія Матюшенко, сприяти його негайній госпіталізації та наданню кваліфікованої медичної допомоги. Прошу координатора від ОБСЄ в ТКГ Тоні Фріша особисто втрутитись та сприяти наданню відповідної допомоги та порушити питання про його звільнення за станом здоров’я», – написала вона.

Нагадаємо. Валерій Матюшенко – один з тих людей, які залишилися в полоні після обміну в грудні 2019 року. Підприємець та музикант Валерій Матюшенко потрапив до полону бойовиків 15 липня 2017 у Кальміуському. Там його катували. Так званий незаконний «суд» окупантів засудив чоловіка до 10 років в’язниці. Матюшенка звинувачують у «шпигунстві».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі