четвер, 11 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Поліція заявила, що Дугарь і жінка на відео – одна і та ж особа

Новини

Поліція заявила, що Дугарь і жінка на відео – одна і та ж особа

views54

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Яна Дугарь, яка проходить у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, та жінка з камер відеоспостереження – одна і та ж особа.

Про це повідомила пресслужба Національної поліції України.  

12 лютого правоохоронці опублікували результати комплексної судової психологічної та портретної експертизи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України від 21.11.2019 року.

Згідно з наведеними даними, таким чином спростовується твердження про те, що «жінка-розвідниця, зображена на записах відеокамер, не схожа на Яну Дугарь». І наголошується, що це одна людина.

«У висновку офіційно проведеного дослідження зазначено: жінка-розвідниця, зображена на відео з камер спостереження, та Яна Дугарь – це одна і та ж особа», – йдеться у повідомленні пресслужби.

Також правоохоронці заявили, що Яна Дугарь разом з адвокатами під час судових засідань свідомо та несвідомо надавали неправдиву інформацію. Як приклад, приводяться місця перебування розвідниці, записи з камер і дати, за якими вона залишала місця проходження служби.

У повідомленні сказано, що експертизу проводили за допомогою методу візуального зіставлення ознак зовнішності. Таким чином вони встановили збіг різних ознак. Було також заплановано ряд слідчих дій для перевірки інформації, але від їх проведення відмовилась сама Яна Дугарь.

Поліграф правоохоронців не зацікавив, хоча захист посилався на дані дослідження, і до офіційного слідства їх не долучили.

«Дугарь підозрюють у проведенні розвідувальних заходів. Зокрема, йдеться виключно про фотофіксацію наявності камер спостереження на маршруті руху закладників вибухівки під авто Шеремета, а не за ним самим», – написала пресслужба поліції.

При цьому вони заявляють, що ситуація щодо її відмови проводити слідчі дії, але «погоджується на проведення сумнівних досліджень» (поліграф – ред.), виглядає дивно.

«Дивно виглядає ситуація: підозрювана відмовляється співпрацювати з офіційним слідством, а відтак затягує процес розслідування. Але у той же час погоджується на проведення сумнівних досліджень, ініційованих стороною захисту, результати яких не є доказами у кримінальному провадженні», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо. Президент України Володимир Зеленський заявив, що радий тому, що «справа Шеремета» нарешті зрушила з мертвої точки. І пообіцяв, що у разі недостатньої кількості доказів перед «ймовірними вбивцями» вибачаться, як мінімум.