субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Поліція відкрила справу щодо загроз та нібито побиття журналістів Шарія

Новини , Право

Поліція відкрила справу щодо загроз та нібито побиття журналістів Шарія

views50

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом подій за участю журналістів в Апеляційному суді Києва 24 грудня. Мова йде про суд, де розглядався запобіжний захід у вигляді утримання під вартою для підозрюваної у вбивстві журналіста Павла Шеремета волонтера та дитячого кардіохірурга Юлії Кузьменко.

На сторінці Національної поліції України у Facebook з’явилося повідомлення, що в поліцію із заявами про протиправні дії звернулися троє журналістів. Двоє з них працюють на проросійському каналі «Шарій.нет». 

Слідчі кваліфікують цю подію як загрозу або насильство щодо журналістів і вже внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.2 ст.345-1 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає до п’яти років позбавлення волі.

«Підкреслюємо: така протиправна поведінка по відношенню до журналістів неприпустима. На всі такі випадки поліція буде оперативно реагувати в рамках чинного законодавства», – йдеться в повідомленні.

Як вказують ЗМІ, на засідання суду прибули двоє журналістів видання «Шарій.нет». Біля будівлі суду прихильники Кузьменко оточили одного з них, почали задавати різні питання, вимагали, щоб він сказав «Путін – ху*ло» і звинувачувати в сепаратизмі. Крім того, одна з жінок спитала його на якій підставі Шарій називає Юлію Кузьменко та інших, хто проходить у цій справі, винуватими, якщо суду ще не було і у правовій державі діє презумпція невинуватості. Також журналіста попросили запропонувати самому Шарію приїхати до них, щоб поспілкуватися віч-на-віч і гарантували спокійну розмову.

Журналіст натомість стверджує, що в натовпі отримав кілька ударів по ногам, але поліція ніяк не ця не відреагувала, а лікарі «швидкої допомоги» оглянули його і заявили про відсутність пошкоджень. Крім того, він сам заявив, що жодного синця на ньому немає і йому дали піти коли зв’язався зі своїм керівником – Шарієм.

Про погрози і образи на свою адресу від прихильників Кузьменко заявила і журналіст пропагандистського видання «Страна», яка також прибула на засідання суду. Вона стверджує, що змогла вийти з суду тільки за допомогою неназваної нею «приватної структури», і звинуватила поліцію у бездіяльності.

При цьому нардеп і голова прес-центру «Слуги народу» Євгенія Кравчук заявила про навмисну провокацію Шарія та закликала «слуг» не коментувати інформацію щодо пропагандиста проросійського видання «Шарій.net».

«Колеги, інформацію по проросійському блогеру Шарію не коментуємо. Шарій навмисно запустив фейк про нібито побиття його журналіста. Як ми бачимо з відео ніякого побиття не було, була звичайна розмова людей з різними думками. Якщо буде пряме питання: ми засуджуємо такі дії по відношенню до журналістів різних медіа», – написала вона.