субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Поліція відкрила кримінальне провадження проти «Донецькоблгазу» за відключення опалення: подробиці

Економіка , Події

Поліція відкрила кримінальне провадження проти «Донецькоблгазу» за відключення опалення: подробиці

views108

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На Донеччині у суботу, 6 березня, розпочалася штучно створена криза, пов’язана з відключенням опалення для будівель. Співробітники ПАТ «Донецькоблгаз» почали перекривати подачу газу на котельні. Як говорили представники цього підприємства, це відбувалося через те, що нібито «Нафтогаз» припинив поставки природного газу для ОКП «Донецьктеплокомуненерго» через заборгованість підприємства перед «Нафтогазом». Борг складає понад 1,5 млрд гривень. 

Вже після того, як почалися відключення газу, «Нафтогаз» звернувся до  «Донецькоблгазу» з вимогою припинити порушення «Меморандуму про взаєморозуміння стосовно врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам», скористатися досвідом інших регіонів і відновити поставки газу «Донецьктеплокомуненерго». У компанії стверджували, що ніяких розпоряджень щодо відключення опалення вони не давали. 

Але на цей час співробітники облгазу вже закручували вентилі та пломбували їх.      

Це все почалося зранку 6 березня відразу у декількох містах на Донеччині. Інформація про відключення надходила зі Слов’янська, Костянтинівки, Лиману та інших міст. 

Одна з найбільш критичних ситуацій склалася у Слов’янську. Зранку вже були відключені три котельні,  які не подавали тепло на житлові будинки. Тому це пройшло досить спокійно. Перша умовно конфліктна ситуація виникла на четвертій котельні. Чиновники міської адміністрації викликали поліцію, щоб припинити відключення. На місто події почали прибувати окремі представники громадськості, але масового спротиву відключенню поки не було. 

Поліція відкрила кримінальне провадження проти «Донецькоблгазу» за відключення опалення: подробиці

Водночас вже відключили котельню в іншому районі міста. Там вже вийшли люди й змусили співробітників облгазу під’єднати котельню до газопостачання. Саме у цьому місці конфлікт майже дійшов до насильства.

Майже увесь день представники громади міста намагалися не дати співробітникам облгазу відключати постачання газу. 

Найбільш конфліктна ситуація виникла в районі залізничного вокзалу, коли була відключена котельня.  Був заблокований автомобіль Донецькоблгазу і зібралося приблизно 100 людей.  Там же були депутати міської ради від фракцій ЄС та СН. Прибув міський голова Вадим Лях, який повідомив, що йдуть перемовини по відновленню постачання газу.

Поліція відкрила кримінальне провадження проти «Донецькоблгазу» за відключення опалення: подробиці

Жодного представника депутатського корпусу від більшості, куди входять фракції ОПЗЖ, Наш край, та партії Миру та розвитку на місці конфлікту не було. Представник Донецькоблгазу стверджував, що інформували місцеву владу про відключення, міський голова це спростовував, кажучи, що ніякого повідомлення не було. Міський голова повідомив, що вже є звернення до правоохоронних органів щодо дій співробітників Донецькоблгазу.

Приблизно о 21:00 котельню запустили. 

Сьогодні зранку голова ДонОДА Павло Кириленко повідомив на своїй сторінці у Фейсбук, що «поліція відкрила кримінальні провадження за ст. 356 КК України – за самоправство. Такою стала відповідь правоохоронців на самоправні дії Приватного акціонерного товариства «Донецькоблгаз», яке, порушуючи постанову Кабміну та умови меморандуму (підписаного за ініціативи Президента урядом, НКРЕКП, Нафтогазом та мерами українських міст 9 лютого), всупереч прогнозованому зниженню температури повітря до -7 градусів, безпідставно перекрило газопостачання 59 котелень обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго».  

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі