четвер, 30 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Поліція обшукала і силою взяла ДНК у Грищенко («Пуми»)

Події

Поліція обшукала і силою взяла ДНК у Грищенко («Пуми»)

views57

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Поліція провела обшук у приміщенні, де мешкає ветеранка АТО Інна Грищенко («Пума»), і примусово взяла ДНК.

Про це повідомив адвокат Віталій Ковальчук, який захищає чоловіка Інни.

За його словами, зразки ДНК у Інни Грищенко, яку разом із чоловіком підозрюють у невдалому підриві бізнесмена на Івано-Франківщині, взяли силою. Раніше вона відмовлялась здавати їх добровільно

«Був обшук, шукали зразки ДНК Інни для проведення експертизи. Було примусове відібрання зразків ДНК у Інни», – сказав він.

Під час обшуку також були вилучені зубні щітки, постільна білизна, «невідоме волосся».

Захист вважає, що правоохоронці допустили «дуже багато процесуальних порушень». 

Вказується також, що 7 квітня слідство отримало дозвіл суду на відібрання зразків, а 7 травня – на обшук.

Нагадаємо. Владислава («Бучу») Грищенка затримали 24 вересня 2019 року, його дружину Інну («Пуму») – 5 листопада і висунули підозру у замовному замаху на вбивство бізнесмена з Івано-Франківщини Михайла Чекурака. Замовником злочину поліція назвала іншого бізнесмена – Василя Шкондеюка, а мотивом – боргове зобов’язання

На вибуховому пристрої в Івано-Франківській області, як вказувала поліція, знайшли ДНК і обох членів подружжя Грищенків, Владислава та Інни. Зокрема, у вибухівці нібито була волосина Інни Грищенко. Під час негласних дій правоохоронці збирали ДНК подружжя, експертиза підтвердила його співпадіння зі зразками, які були знайдені на місці злочину. Захист заявляв про ознаки підробки цих доказів. Владислав Грищенко після затримання добровільно погодився на відібрання зразків для нової експертизи, а Інна відмовлялась здавати ДНК. За словами захисту, це пов’язано з тим, що експертизу щодо Владислава нібито могли сфальсифікувати.

Поліція заявила, що через подружжя Грищенків вийшла на групу людей, яких підозрюють в іншому вбивстві – підриві журналіста Павла Шеремета.

2 грудня 2019 року затримали підозрюваних у вбивстві журналіста. Причетними до вбивства Шеремета поліція на чолі з міністром МВС Аваковим оголосила 5 людей і всі вони мають безпосереднє відношення до АТО. Зокрема, слідство називає двох жінок — медсестру Яну Дугарь і лікарку Юлію Кузьменко, а також військовослужбовця Андрія Антоненка. Також двоє – Владислав та Інна Грищенко не вважаються підозрюваними, але проходять у цій справі як люди, які можуть «щось знати».