вівторок, 17 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Поляки сподіваються на відновлення пошукових робіт в Україні

За кордоном , Новини , Політика

Поляки сподіваються на відновлення пошукових робіт в Україні

views61

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Поляки очікують, що українська влада скасує мораторій на ексгумацію тіл їхніх співвітчизників, що поховані в Україні. Таку заяву зробив віце-президент Інституту національної пам’яті Кшиштоф Швагжик з посиланням на нещодавні висловлювання президента Зеленського.

Заборона на пошукові роботи була введена після показового знищення пам’ятника воїнам УПА на кладовищі у польському селі Грушовичі. Незважаючи на те, що польська влада неодноразово змінювала свою позицію щодо нього, вона не вводила відповідного мораторію стосовно українських пошукових робіт на своїй території. На цей факт посилається Кшиштоф Швагжик: українська сторона, за його словами, не має перешкод в проведенні подібних дій.

Польський посадовець підкреслив, що після обрання нового президента він сподівається на зміни в українсько-польських стосунках, зокрема у питаннях ексгумації тіл. В той же час, на його думку, прориву на цьому напрямку ще немає, бо Володимир Зеленський тільки пообіцяв скасування мораторію, але не зробив кроків щодо цього.

Нагадаємо. Заяву про готовність дозволити польській стороні вести пошуково-ексгумаційні роботи на території України президент оголосив під час свого візиту до Польщі. Також він запропонував побудувати на кордоні «меморіал примирення» з метою налагодження взаємовідносин між двома народами.