середа, 29 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Поховання українських військових проходитиме за новим ритуалом

Новини , Суспільство

Поховання українських військових проходитиме за новим ритуалом

views75

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Інститут національної пам’яті розробив новий ритуал проведення церемонії поховання полеглих військових. Про це повідомляє АрміяInform.

Наразі поховання військових відбувається згідно Положення 18 Статуту гарнізонної та вартової служб ЗСУ. Цей ритуал вважають морально застарілим, оскільки він здійснювався ще за радянських часів.

Для того, аби зробити церемонію поховання гідною, спеціалісти ретельно студіювали статути Армії УНР, традиції вшанування козаків і старшин, а також взяли до уваги досвід іноземних армій.

Оновлений ритуал передбачає поділ на 2 частини: військову та релігійну. До того ж Інститутом національної пам’яті було визначено час прощання рідних та накриття труни прапором. При цьому чітко визначаються параметри самого прапора: розмір і матеріал.

Церемонія прощання з державним прапором є новим елементом у ритуалі поховання військовослужбовців України. Згідно з новими концепціями, труна має бути обгорнута прапором, а вже безпосередньо перед похованням прапор розгортають над померлим. В цей час лунатиме перший салютний постріл, а трубач виконуватиме мелодію «Шана». Після цього офіцер-розпорядник передасть прапор сім’ї загиблого.

Герої України будуть поховані з особливими почестями. Труну з загиблим воїном будуть везти на лафеті гармати, а саму церемонію супроводжуватиме військовий оркестр.

Після того, як концепція була обговорена, провели репетицію. Для цього використали макет труни, а весь процес знімали на відео.