субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Покажи паспорт: завтра вступають в силу нові правила переказів

Економіка

Покажи паспорт: завтра вступають в силу нові правила переказів

views45

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

З 28 квітня в Україні набувають чинності нові правила контролю за переказами. Нелегально заробляти та отримувати гроші на карту буде складніше, у банків збільшилась кількість приводів щодо перевірок своїх клієнтів. Тому «засвітитися» доведеться усім тим, хто досі уникав цього при переказах з та на банківську карту.

За Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» з 28 квітня можна буде перевести без підтвердження своєї особистості лише 5 тисяч гривень. І у разі кількох переказів за місяць потрібно буде пояснити, звідки взялися гроші.

«Для тих, хто постійно відправляв гроші і не хотів «світитися», тепер буде потрібна ідентифікація», – розповіла виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

Тепер всі, хто користується послугами переводу грошей на суму понад 5000 грн мають пройти ідентифікацію: зі своєї картки, підтвердивши свою особистість у терміналі за допомогою своєї картки або показавши паспорт у разі переказів через касу.

Таке нововведення найперше стосується небанківських фінансових установ, які від сьогодні не зможуть приймати великі перекази від геть усіх і приймуть лише тих, хто підтвердить свою особистість.

Банки, в свою чергу, тепер зобов’язані перевіряти всі перекази на суму від 400 тис. грн, навіть у разі роздроблення переказів на кілька частин.

Однак фінансова установа може не обмежуватися обов’язковим моніторингом і користатися власним контролем, згідно з яким перевіряти можна навіть незначні суми.

«Ідентифікація не потрібна при разових операціях до 400 тисяч гривень, якщо це не пов’язане, наприклад, із лотереями або з азартними іграми. При переказах без відкриття рахунку чи операціях із віртуальними активами – до 30 тисяч. Сюди входить криптовалюта і електронні гроші», – пояснюють в НАБ.

Про те, яких ситуацій не стосуються перевірки та не потребують ідентифікації, ми писали раніше.

У разі якихось питань операцію можуть заблокувати до моменту з’ясування обставин, а щоб підтвердити легальність угоди, доведеться надати додаткові документи (декларацію, договір про надання певних послуг, або, якщо ви, наприклад, отримали спадщину – підтвердження, що все відбулося за законом і податки сплачені).

Така ситуація є нормою для більшості європейських країн. Це дозволяє державі уникнути відмивання грошей компаніями та підприємцями і, як наслідок, недоотримання податків. Щодо самих банків, то вже зараз багато з них працюють згідно з нормами моніторингу. А тепер це для них не лише можливість дотримуватися закону, але і шанс стабілізувати власну роботу – внутрішній фінансовий моніторинг дозволяє виключити можливість відмивання коштів, виведення капіталу з банку.