четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Поглинання Білорусі: Путін вибирає варіант, який буде більш вигідним

Новини

Поглинання Білорусі: Путін вибирає варіант, який буде більш вигідним

views88

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росія з 1996 року чекала, що Лукашенко погодиться на приєднання Білорусі. І зараз шанс поглинання досить високий. Питання лише в тому, який з двох варіантів Путін буде вважати більш вигідним для себе: Лукашенко чи опозиція.

Про це заявив російський політолог Андрій Піонтковський в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Мета Путіна, та не тільки Путіна, а й всієї російської еліти протягом останніх 25 років, — це поглинання Білорусі. Це не з Путіна почалося… на це розраховувала і єльцинська адміністрація, коли в 1996 році вони допомогли Лукашенку здійснити державний переворот. Вони були впевнені, і він їм обіцяв, що вступить до Російської Федерації. Це дуже надихало російську політичну еліту. Але Лукашенко не збирався змінювати своє призначення диктатора на секретаря мінського обкому. Це викликало надзвичайне роздратування у Москві, тиск зростав і досяг піку в останні місяці», – розповів він.

Політолог також розповів, як будувалися відносини між Путіним і Лукашенком.

«Путін у неприпустимо різкій формі вимагав створення наднаціональних органів у майбутній державі. Лукашенку обіцяв пост спікера в об’єднаному парламенті, але він відмовився, як і відмовлявся 25 років. Не тому, що він великий білоруський патріот, а тому, що не хотів втрачати особистої влади. Зараз ці відносини досягли межі жорстокості. На політичних шоу, здавалося б, інтелігентні люди говорять у термінах «западло», «не за поняттями», ну це звичайна мова між диктаторами», – сказав він.

Піонтковський вважає, що наразі Путін вибирає, який варіант поглинання Білорусі буде більш вигідним для нього і на кого робити ставку: на слабкого Лукашенка чи на недосвідчену опозицію, яка хоче поліпшень з Росією.

«Путін усуватиме Лукашенка будь-якими способами. Зараз він зважує, який із варіантів поглинання Білорусі більш вигідний йому: прихід слабкого Лукашенка, якого потім можна дотиснути, чи прихід недосвідченої опозиції, яка хоче поліпшити відносини з Росією, правильніше, з путінським режимом. Поліпшення для Путіна може бути тільки одне – згода на відмову від суверенітету Білорусі», – розповів експерт.

Ці слова про «поліпшення відносин з Росією підтверджує й опозиція. Так, за словами опозиціонера і кандидата на пост президента Білорусі Валерія Цепкало, Білорусь хоче побудувати добрі відносини з усіма країнами-сусідами, а Росія для них – головний партнер.

«З усіма країнами – нашими сусідами нам треба встановлювати нормальні відносини. З Росією традиційно – це у нас головний партнер. Україна – наш другий за значимістю партнер. Зовсім у нас погані відносини сьогодні з Польщею, з країнами Балтії, хоча це три країни Євросоюзу, з якими ми маємо спільні кордони. Ми дуже сильно переживаємо через те, що відбувається між Росією та Україною. Ми б хотіли, щоб цей конфлікт нормально вирішився, щоб ми увійшли в те становище, яке існувало до 2014 року», – сказав він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі