четвер, 11 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Подвійне громадянство в Україні: Кулеба підтримав

Суспільство , Політика , Право

Подвійне громадянство в Україні: Кулеба підтримав

views78

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В програмі Радіо Свобода «Суботнє інтерв’ю» Дмитро Кулеба, віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, заявив про те, що Україні потрібно узаконити подвійне громадянство.

«Ми втратили дуже багато людей. У нас зараз дуже простий вибір: або ми створюємо інструменти, яким чином допомагаємо цим людям залишатися українцями, маючи громадянство інших країн, принаймні бачити їх, як адвокатів своїх і репрезентантів своєї культури у цих країнах, або ми їм кажемо, що до побачення, ви нам не потрібні, поїхали і живіть там, як хочете. У нас, по суті, зараз ось ця модель реалізується. Я не розумію чому, звідки у нас береться ось це шалене бажання відкидати власних людей і відштовхувати їх від себе», — заявив чиновник

Водночас поряд з вищесказаним чиновник заперечив факт можливості визнання подвійного громадянства РФ та України.

«Я завжди наголошував, коментуючи питання подвійного громадянства, що подвійне громадянство не повинне за жодних обставин застосовуватися до країни-агресора. Це має бути виняток, на який ми маємо повне право», – додав чиновник.

Ідею запровадження подвійного громадянства для діаспори українців підтримав і Павел Клімкін ще у березні поточного року в ефірі «Радіо культура»: «Ми втрачаємо тисячі і тисячі українців, які могли б працювати тут».

Опираючись на дані зі звіту ООН, стосовно мігрантів з України у світі, за 2017 р. з України мігрувало 5,9 мільйона людей. Також слід наголосити, що до загального числа емігрантів включено і людей, що народилися в іншій країні, хоча там і не проживають. Наприклад, за даними ООН на території РФ після розпаду СРСР залишилося проживати 3 мільйони українців.

Наразі Конституцією України забороняється подвійне громадянство. Хоча вже зараз велика кількість українців є власниками паспортів інших держав без втрати свого чинного громадянства.