вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Подробиці силового захоплення Музею Гончара

Події

Подробиці силового захоплення Музею Гончара

views102

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

ДБР увірвалось у Музей Гончара без будь-яких документів на дозвіл і рішення суду під приводом, що «рятують якесь майно». Обличчя закриті від журналістів, а у слідчого недійсне посвідчення, яке намагалися приховати. Більш того, ДБР поцупило документи, що підтверджують законність придбання і ввезення картин.

Про це заявив адвокат Ігор Головань.

За його словами, ДБР швидко переписали картини і втекли, оскільки у них не лише дозволу на це не було, а й з власними документами проблеми – слідчий намагався приховати посвідчення, яке свідчить, що він працює зовсім не у тому підрозділі, яке прийшло. Тобто, воно не дійсне.

«Під важливим приводом, що вони рятують якесь майно вдерлися, переписали картини, по-моєму забрали виставлені документи, які підтверджують законне придбання і ввезення картин. Після цього втекли. Спочатку думали допустити мене, але оскільки я з’ясував, чому цей пан, який називався слідчим, так не хотів показувати своє посвідчення, – воно у нього недійсне, у нього посвідчення ще старе, де написано інший підрозділ, не той, в якому він реально працює. Тобто фактично недійсне посвідчення. Саме тому він не хотів його пред’являти. Коли це з’ясувалося, він його сховав, в нього була невелика істерика, і тому вони зараз так швидко втекли, вони сказали, що картини залишають на зберігання музею. Це такий собі напад правопорушників», – сказав адвокат.

Він також додав, що жодних документів на обшук, а саме так назвав ці дії слідчий Дощенко, не було. Тобто, правоохоронці просто порушили закон.

«Не було ніякого рішення суду, був брехливий привід слідчого на прізвище Дощенко, який сказав, що він вдерся, тому що рятував якесь майно. Яке майно – він так і не сказав. Він сказав, що йому вважалося, що майну щось загрожує. Він назвав це «обшук», незаконний обшук без ухвали суду», – додав він.

Головань пояснив, що такі дії свідчать про те, що ніхто не може бути захищеним від ось таких дій правоохоронців. Незаконне проникнення – це незаконне проникнення, яке може бути як у музеї, так і у будь-якій квартирі. І вони про це знали, адже заздалегідь наділи не медичні маски, а такі, які покликані приховати обличчя від журналістів.

«Це незаконне проникнення, це просто означає, що такий слідчий, якому буде вважатися, що у когось вдома щось там не так може зламати двері в будь-яку квартиру і сказати, що він намагався когось рятувати. Під час обшуку було мінімум 7 осіб, я не думаю, що всі були внесені до протоколу, в цьому ми будемо розбиратися з ними. Багато людей були із закритими обличчями, це були не такі маски медичні, не проти вірусу, а проти журналістів», – розповів він.

Адвокат повідомив, що у планах оскаржувати їхні дії, подавати заяву про злочин.

«Бо тепер ніхто не може бути спокійний», – наголосив він.

Правозахисник також додав, що вони не посилаються ні на що, окрім того, що слідчому примарилась загроза у музеї і він вирішив рятувати майно.

«Він поцупив документи, що підтверджують законність придбання і ввезення картин. Картини вони залишили, але у них є свої види, судячи з усього,  на картини. Чим далі, тим більш нахабні порушення закону. Можна сказати, що  право на конституційну недоторканність житла, власності тепер у відносинах з ДБР не існує», – додав він.

За його словами, заяву буде подавати директор музею, який обурений тим, що «його фактично звинуватили, що у нього в музеї існує якась небезпека для чогось і тому зламали двері в музей, фактично звинувативши адміністрацію музею, брехливо і наклепницьки».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі