субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Початок активної фази оборони ЛАП: як це було і хто допомагав українським військовим (фото, відео)

Російська агресія , Суспільство , Події

Початок активної фази оборони ЛАП: як це було і хто допомагав українським військовим (фото, відео)

views108

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

8 червня, 6 років тому, почалась гаряча фаза оборони Луганського аеропорту, який напередодні, 7 квітня 2014 року, був узятий під охорону бійцями 80-ї львівської десантно-штурмової бригади. Оборона тривала 146 днів. Українським військовим активно допомагали місцеві жителі….

Після того, як завдяки вдалому наступу і звільненню кількох населених пунктів силами АТО на Донбасі, проросійські бойовики почали посилено блокувати аеропорт Луганська. Кругову оборону десантникам вдавалося утримувати, але не околиці аеропорту, які перейшли під контроль сепаратистів.

Саме 8 червня 2014 року почалася гаряча фаза оборони Луганського аеропорту.

В аеропорту за наказом командування АТО було збільшено кількість українських сил, однак вже 14 червня проросійські бойовики збили військово-транспортний літак Іл-76 під час посадки. На борту літака перебувало 40 десантників 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу. Усі вони загинули. Як наслідок, вже у липні українські війська змушені були з боями і новими втратами пробивати сухопутний коридор через Щастя до Луганського летовища.

Вже у ці дні бойовики намагалися розказати про те, що аеропорт знаходиться під їхнім контролем. Але, незважаючи на дуже складні умови, десантники продовжували утримувати ЛАП.

14 липня перша колона військ Збройних сил України з боями прорвалася до аеропорту. Разом з тим сили АТО проводили наступ на північному сході Донбасу в результаті якого 21 липня було звільнено місто Рубіжне, 22 липня — Сєвєродонецьк, а 24 липня — Лисичанськ.

На початку серпня українські військові підійшли до Луганська, але не штурмували через відсутність наказу.

Наприкінці серпня Кремль відкрито кинув регулярні війська проти українців і вже 23 серпня почався контрнаступ за всіма напрямами.

Через тривалі обстріли російськими бойовиками, інфраструктура Луганського аеропорту була повністю знищена, а десантники лишались відрізаними від світу без підкріплення, води, їжі та без боєприпасів.

31 серпня відбувся останній бій оборони ЛАПу, коли близько сотні українських десантників чинили відчайдушний опір посиленому танковому батальйону Збройних сил РФ.

У ніч на 1 вересня 2014 року наші військові отримали наказ і вийшли з руїн аеропорту.

Оборона Луганського аеропорту тривала 146 днів і увійшла в новітню військову історію України як приклад мужності і стійкості українських воїнів. Бої за летовище забрали життя 29 оборонців, ще 49 військових загинули у збитому бойовиками літаку.

Варто зазначити, що під час боїв за Луганський аеропорт українським військовим дуже допомагали місцеві жителі. Вони приносили воду та їжу, несли одяг та інші речі. Люди намагалися зробити все, щоб хоч якось полегшити становище десантників та допомогти.

Особливо активно допомагали мешканці маленького селища Переможне, яке розташоване на південь від злітної смуги. Бойовики жорстоко розправилися з ними.

Майже відразу після захоплення руїн, що залишилися від ЛАП, російські угруповання зайшли до селища і провели зачистку. Всіх вбити не вдалося…

Початок активної фази оборони ЛАП: як це було і хто допомагав українським військовим (фото, відео)

Після того, як вони зайшли до першої хати та вбили чотирьох людей – родину Башневича, люди швидко зреагували і поховалися по сусідніх хатах та огородах, а потім побігли з окупованого села, назавжди залишивши свої домівки.

У ці дні було вбито і родину Куліш. Олену Куліш (відома радіоведуча) та її чоловіка Володимира Альохіна вистежили та захопили 9 серпня на очах її батька. Все майно вкрали чи розтрощили, розстріляли шістьох їхніх собак, а у домі зробили свій штаб. 10 серпня 2014 року родину розстріляли. Розшукати та поховати їхні тіла вдалося майже через рік.

Початок активної фази оборони ЛАП: як це було і хто допомагав українським військовим (фото, відео)

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі