субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
По справі вбивства волонтера Мирошниченка були озвучені шокуючі висновки експерта (фото)

Олександр Слов'янець


Події , Право

По справі вбивства волонтера Мирошниченка були озвучені шокуючі висновки експерта (фото)

views374

25.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

Після досить довгої перерви суд у Слов’янську продовжив розгляд справи по вбивству волонтера з Бахмута Артема Мирошниченка. Ця досить резонансна справа  розглядається у суді вже майже два роки. Адвокат потерпілого Кадієвський раніше заявляв, що такий довгий час розгляду справи пов’язаний з позицією сторони захисту. Більшість перенесень слухань відбувалася саме через дії адвокатів обвинувачених.      

Сьогодні на слухання прибули представники громади Бахмута, Слов’янська та Дружківки. Звичайних громадян до зали суду так і не пустили, але все ж таки пропустили трьох журналістів.

Хоча напередодні на інше судове засідання, де розглядалася справа Віктора Воропаєва – обвинуваченого у сприянні терористам та організації псевдореферендуму, посилаючись на розпорядження голови суду, охорона взагалі нікого не пускала, попри наявність сертифікатів про щеплення від COVID-19.

У справі про вбивство Артема Мирошниченка є двоє обвинувачених: Микола Барабаш – студент місцевого педучилища, який займається змішаними бойовими мистецтвами, та Олександр Баришок – колишній студент аграрного ліцею, який вже має судимість за пограбування. Якщо у суді буде доведена провина, то їм загрожує до 15 років ув’язнення. Вони не були присутні на суді фізично та брали участь у розгляді справи по відеоконференції із СІЗО.

За версією слідства, Микола Барабаш та Олександр Баришок напали на Артема Мирошниченка увечері 28 листопада 2019 року. Він був жорстоко побитий та, не виходячи з коми, помер через тиждень у лікарні. Під час засідання суд вивчав письмові докази від сторони обвинувачення. Серед цих доказів, зокрема, був опис відео побиття, висновки експерта щодо причин смерті Мирошниченка.

Висновок експерта виявився шокуючим. Там докладно перераховані травми, які отримав волонтер під час нападу. Це й проломлений череп, розтрощена селезінка, переламані кістки лиця та інші пошкодження. Всі ці пошкодження, отримані в результаті звірячого побиття, й були причиною смерті.   

Ось що сказав адвокат потерпілого Олександр Кадієвський щодо перебігу подій після засідання:

«Ми стали свідками того, що на судове засідання було виділено судом дві години. З цих двох годин ми годину вмикали (зв’язок) зі слідчим ізолятором. Це відбувається не вперше. За цей час можна вивчити дуже багато матеріалів. Обвинувачені мають бути у суді та вивчати ці докази».

Водночас адвокат зазначив, що вдячний тим особам, які відповідали за зв’язок, бо це перший раз, коли обвинувачені все почули й не було технічних перешкод.

«Вони (обвинувачені) все почули й сказали, що з усім погоджуються», – додав Кадієвський.

Адвокат зазначив, що якби не прийшли представники ЗМІ, то через 30-40 хвилин суддя міг би сказати, що неможливо встановити зв’язок із СІЗО та й на цьому все б зупинилося.

Кадієвський вважає, що затягування процесу пов’язано з намаганням знизити суспільний інтерес до цієї справи. Він збирається клопотати, щоб обвинувачених доставляли до суду із СІЗО.

 

 

Коментарi (0)