п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Платити пенсії на окуповану територію вигідно для бюджету – Третьякова

Економіка , Новини

Платити пенсії на окуповану територію вигідно для бюджету – Третьякова

views79

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Глава Комітету Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, нардеп від фракції «Слуга народу» Галина Третьякова заявила, що налагодити виплату пенсії для жителів ОРДЛО є справедливим та економічно обгрунтованим кроком для держави.

За словами Третьякової, переселення всіх пенсіонерів як ВПО на підконтрольну територію України стало б більшим навантаженням для державного бюджету. І приводить приклад того, що у разі, якщо б сказали: «Приїжджайте до нас в Україну», то потрібно було б все одно виплачувати пенсію. Але разом з тим ще й утримувати людей як ВПО. Тобто, це серйозне навантаження на бюджет і тому дешевше платити тим, хто зараз мешкає на окупованій території, не створює черги у поїздках та не стає на облік як тимчасово переміщена особа.

«Економічна складова говорить про те, що ми повинні подбати про ціх громадян. І коли вони там знаходяться (на непідконтрольній українській владі території, – ред.), то це дешевше для бюджету, ніж коли ми утримуємо і так, і так. Крім  того, ці люди не завжди в змозі адаптуватися, у них не завжди є робоче місце або бізнес», – заявила глава Комітету.

За її словами, попередній уряд сильно ускладнив процедуру отримання пенсій жителями тимчасово окупованої території, коли призначив їм верифікацію. Тобто, людині потрібно регулярно приїздити на вільну територію України і тим самим створювати черги. А «основною проблемою виплат пенсій громадянам України, які проживають в ОРДЛО, є відсутність їхніх паперових справ», за словами глави Комітету.

Третьякова нагадує, що паперові справи знаходяться на непідконтрольній українській владі території і тому неможливо встановити пенсії.

«Йдеться і про те, що є люди, які там знаходяться і не отримують пенсію у зв’язку з тим, що відносяться до маломобільних верств населення», – деталізувала Третьякова.

Нагадаємо. Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів створить робочу групу з доопрацювання законопроекту №2083-д про виплату пенсій жителям ОРДЛО. Передбачається, що інформацію для призначення пенсійного забезпечення можна буде брати у реєстрах, людям не потрібно буде становитися на облік як внутрішньо переміщені особи, скасується обов’язкова реєстрація, а потрібний стаж можна буде докупити без застосування санкцій за несплату страхових внесків.

Крім того, керівник Донецької військово-цивільної обласної адміністрації Павло Кириленко заявив, що доставкою пенсій на тимчасово окуповану територію Донецької та Луганської областей може зайнятися ОБСЄ. Для цього потрібно «трохи змінити законодавство».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі