субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Платити пенсії на окуповану територію вигідно для бюджету – Третьякова

Економіка , Новини

Платити пенсії на окуповану територію вигідно для бюджету – Третьякова

views59

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Глава Комітету Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, нардеп від фракції «Слуга народу» Галина Третьякова заявила, що налагодити виплату пенсії для жителів ОРДЛО є справедливим та економічно обгрунтованим кроком для держави.

За словами Третьякової, переселення всіх пенсіонерів як ВПО на підконтрольну територію України стало б більшим навантаженням для державного бюджету. І приводить приклад того, що у разі, якщо б сказали: «Приїжджайте до нас в Україну», то потрібно було б все одно виплачувати пенсію. Але разом з тим ще й утримувати людей як ВПО. Тобто, це серйозне навантаження на бюджет і тому дешевше платити тим, хто зараз мешкає на окупованій території, не створює черги у поїздках та не стає на облік як тимчасово переміщена особа.

«Економічна складова говорить про те, що ми повинні подбати про ціх громадян. І коли вони там знаходяться (на непідконтрольній українській владі території, – ред.), то це дешевше для бюджету, ніж коли ми утримуємо і так, і так. Крім  того, ці люди не завжди в змозі адаптуватися, у них не завжди є робоче місце або бізнес», – заявила глава Комітету.

За її словами, попередній уряд сильно ускладнив процедуру отримання пенсій жителями тимчасово окупованої території, коли призначив їм верифікацію. Тобто, людині потрібно регулярно приїздити на вільну територію України і тим самим створювати черги. А «основною проблемою виплат пенсій громадянам України, які проживають в ОРДЛО, є відсутність їхніх паперових справ», за словами глави Комітету.

Третьякова нагадує, що паперові справи знаходяться на непідконтрольній українській владі території і тому неможливо встановити пенсії.

«Йдеться і про те, що є люди, які там знаходяться і не отримують пенсію у зв’язку з тим, що відносяться до маломобільних верств населення», – деталізувала Третьякова.

Нагадаємо. Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів створить робочу групу з доопрацювання законопроекту №2083-д про виплату пенсій жителям ОРДЛО. Передбачається, що інформацію для призначення пенсійного забезпечення можна буде брати у реєстрах, людям не потрібно буде становитися на облік як внутрішньо переміщені особи, скасується обов’язкова реєстрація, а потрібний стаж можна буде докупити без застосування санкцій за несплату страхових внесків.

Крім того, керівник Донецької військово-цивільної обласної адміністрації Павло Кириленко заявив, що доставкою пенсій на тимчасово окуповану територію Донецької та Луганської областей може зайнятися ОБСЄ. Для цього потрібно «трохи змінити законодавство».