понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пластовий рух в Україні продовжиться – Зеленський підписав закон

Новини , Суспільство

Пластовий рух в Україні продовжиться – Зеленський підписав закон

views84

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху» №385-ІХ.

17 грудня 2019 року Закон ухвалила Верховна Рада України.

У документі визнається важливість пластового руху у вихованні дітей та молоді, «історичний внесок у здобуття та становлення української державності».

У законі зазначено, що пластовий рух спрямовано на покращення світу, реалізацію людини як особистості та зайняття конструктивної ролі в українському суспільстві.

Згідно з документом, пластові та скаутські громадські організації можуть бути залучені до розробки та реалізації державних і місцевих програм, які відображають основні цілі руху.

Важливо й те, що пластові та скаутські громадські організації після набрання чинності закону зможуть отримувати матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку від держави.

«Серед іншого центральні органи виконавчої влади сприятимуть створенню за кордоном інфраструктури пластового та скаутського руху. На її базі мають вивчати або здійснювати освіту та виховання українською мовою», – вказано на сайті.

В діяльність скаутських і пластових громадських об’єднань втручання органів державної влади та місцевого самоврядування не допускається, за виключенням випадків, які передбачені законодавством.

Нагадаємо. 4 вересня президент Володимир Зеленський наклав вето на законопроєкт №10184 «Про державне визнання і підтримку «Пласту» – Національної скаутської організації України». Партія «Європейської Солідарності» висловила обурення ветом президента Зеленського і назвала таке рішення антиукраїнським.

Партія «Європейська солідарність» запропонувала внести витрати на фінансування скаутської організації «Пласт» у державний бюджет на наступний рік. Відповідна заява з’явилась на офіційному сайті у той же день, 4 вересня.

Зважаючи на те, що вперше за останні роки об’єднання могло залишитись без фінансової підтримки від держави, «Пласт» започаткував кампанію зі збору коштів для «масштабного розвитку та діяльності». А також закликав президента Зеленського та депутатів вилучити пункт про фінансування організації з оновленого законопроекту, щоб «не заходити у політичний конфлікт».