середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
План примирення Росії з Україною повернули на сайт Мюнхенської безпекової конференції

Новини , Події , Політика

План примирення Росії з Україною повернули на сайт Мюнхенської безпекової конференції

views91

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На сайті Мюнхенської безпекової конференції знову з’явився скандальний план примирення України та Росії, авторством якого стали три західних аналітичних центра та Російська рада міжнародних справ.

Цей план із 12 пунктів був опублікований 14 лютого на сайті конференції. Після скандалу та жорсткої критики через антиукраїнськість та майже капітуляцію України щодо Росії його видалили з сайту.

Але зараз він знову доступний. Крім того, вказується, що одним з авторів є голова Мюнхенської безпекової конференції Вольфганг Ішингер. Саме він сьогодні заявив, що «Україна має бути щасливою, що ми намагалися залучити росіян до дискусії», а також додав, що нічого поганого в тому, що серед авторів заяви було «кілька росіян» він не бачить.

У документі зазначається, що в його розробці брали участь троє українських експертів: Василь Філіпчук, Олександр Чалий та Олексій Семеній. Всі троє відомі в експертній спільноті як ті, хто тяжіє до співпраці з РФ та до врахування інтересів Росії.

Нагадаємо. 14 лютого 2020 року три міжнародні організації  разом з Російською радою з міжнародних справ склали та оприлюднили на сайті Мюнхенської безпекової конференції свій план припинення війни в Україні.  План складався з 12 гуманітарних кроків, спрямованих на врегулювання «конфлікту» в Україні, та мав на меті відновлення співпраці з Росією без відновлення Україною суверенітету над Кримом, що призвело б до виведення країни-агресора з-під міжнародних економічних санкцій.

Майже відразу колишні дипломати США, урядовці та експерти записали та оприлюднили спільну заяву, в якій обґрунтовують помилковість та антиукраїнськість нових пропозицій щодо Донбасу, які були сформовані на Мюнхенській безпековій конференції.

Через деякий час текст документу зник з сайту Безпекової конференції.

П’ятий президент Петро Порошенко заявив, що це провокація Кремля, а делегація «Європейської Солідарності» відразу звернулися до організаторів зустрічі з питанням щодо природи походження цього «документа». Крім того, закликали представників інших присутніх країн відреагувати на цей документ.

Міністр оборони Загороднюк заявив, що це просто чиясь приватна ініціатива, яка не стоїть уваги. На питання журналістки з приводу того, чому взагалі цей документ з’явився, він відповів, що вони не знають, і взагалі, «яка різниця?».

Речниця МЗС Катерина Зеленко заявила, що це приватна ініціатива групи політиків та експертів, небайдужих до питань міжнародної безпеки та безпекової ситуації в Україні, і не є офіційним документом Мюнхенської безпекової конференції.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі