вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Північний потік-2»: до німецького порту прибуло російське судно постачання (дані навігації)

Економіка

«Північний потік-2»: до німецького порту прибуло російське судно постачання (дані навігації)

views95

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Судно постачання «Іван Сидоренко» пришвартувалося цього ранку в німецькому порту Мукран – поруч з «Академіком Черським». Мета його прибуття невідома, оскільки в «Газпромі» і Nord Stream 2 AG не коментують поточні роботи. «Це гонка між повільною трубоукладкою і повільним прийняттям санкцій законодавства».

Про це повідомляє EAD.

За даними навігаційних порталів Marinetraffic і Vesselfinder, з Санкт-Петербурга в Мукран, який є логістичним центром «Північного потоку-2», прибуло судно постачання «Іван Сидоренко».

«Північний потік-2»: до німецького порту прибуло російське судно постачання (дані навігації)

Воно пришвартувалося о 5:30 поруч з трубоукладачем «Академік Черський». Мета його прибуття невідома, оскільки в «Газпромі» і Nord Stream 2 AG не коментують поточні роботи. Раніше в Мукран заходило судно постачання Artemis Offshore «Морспасслужби», однак воно покинуло порт через день.

Зазначається, що до останнього часу на борту трубоукладача велися роботи з дооснащення, тому поки що невідомо, коли він буде готовий до добудови «Північного потоку-2».

На борту «Академіка Черського» постійно ведуться активні роботи з дооснащення. Це підтверджується тим, що в сусідньому порту Засниц знаходяться дві житлові баржі «Россіні» і Sans Vitesse, на яких розміщується персонал, який виконує роботи на трубоукладачі. Німецьке видання Ostsee-Zeitung писало, що з червня на борту «Россіні» живуть до 140 фахівців з Великої Британії, Італії, України та Росії. Щодня туристичні автобуси відвозять їх у сусідній порт Мукран – на трубоукладач «Академік Черський». Sans Vitesse відбуксирували у Засніц на початку вересня.

Польська журналістка Агата Скшипчик написала в Biznesalert, що обидві баржі обгороджені, їх охороняє поліція. Обслуговуючий персонал судів коментарів не дає.

Фахівці з Малайзії розповіли журналістці, що чекають початку проєкту вже кілька тижнів. Роботи ведуться повільно, але вже майже все готово для завантаження труб на борт «Академіка Черського».

Судячи з фотографій з Instagram і даних навігаційних порталів, до трубоукладача постійно підходять судна і ведуться вантажні роботи.

«Північний потік-2»: до німецького порту прибуло російське судно постачання (дані навігації)
«Північний потік-2»: до німецького порту прибуло російське судно постачання (дані навігації)

Вказується також, що «Іван Сидоренко», як і «Академік Черський», ще навесні належав «Газпром флоту» і вирушив до Балтійського моря з Далекого Сходу слідом за трубоукладачем. Разом з іншим судном постачання «Остап Шеремета» воно прибуло до Калінінграда на початку липня.

Потім у суден з’явився новий власник – АТ «Нобіліті», а трубоукладач «Академік Черський» теж змінив власника на Стіфа, який раніше контролювався «Газпромом».

У компанії повідомили, що таким чином нівелювали можливі санкції США.

Зазначається, що на даний час загальний флот «Північного потоку-2» вже становить сім суден.

Нагадаємо. Влітку американські сенатори підготували проєкт нових санкцій до учасників будівництва «Північного потоку-2», які можуть прийняти в оборонному бюджеті США до кінця року. Білий дім заявив, що ввів проєкт балтійського газопроводу під дію закону про протидію супротивникам Америки, який застосовується за окремими рішеннями адміністрації.

«Це гонка між повільною трубоукладкою і повільним прийняттям санкцій законодавства», – сказав керуючий директор консалтингової компанії ClearView Energy Partners Кевін Бук.

За його словами, трубоукладач «Академік Черський» навіть сам вкладеться в термін близько 110 днів. При цьому закон про оборонний бюджет, в проєкт якого включили розширення санкцій до «Північного потоку-2», не буде підписаний раніше грудня – не менше, ніж через 112 днів.

Також відомо, що Дональд Трамп 20 грудня минулого року підписав закон з першими санкціями проти проєкту газопроводу. Тоді вони стосувалися власників трубоукладачів, в результаті чого Балтійське море покинули судна швейцарської компанії Allseas.

Зараз удару може завдати інцидент з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального. Представник кабміну ФРН заявив, що німецька лабораторія знайшла в організмі Навального сліди отрути з групи «Новачок».

Канцлер Ангела Меркель констатувала, що Навальний став жертвою злочину, і Кремль повинен відповісти за отруєння.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі