неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Після закриття кордонів в Україну повернулось майже 100 000 громадян – Криклій

Суспільство

Після закриття кордонів в Україну повернулось майже 100 000 громадян – Криклій

views80

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Станом на 28 березня, вже після закриття повітряного простору та кордонів, до України повернулось близько 100 000 громадян. Ще близько 9 тисяч людей, які заявили про бажання повернутись додому, залишаються за кордоном.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій на своїй сторінці в Фейсбук.  

Він подякував всім, хто долучився до того, аби таке повернення здійснилося.

«Завданням Міністерства інфраструктури було забезпечити логістику – своє завдання ми виконали. Під час пандемії не буває комфортних рішень, йдеться про надзвичайні обставини. Дякую авіакомпаніями, залізничникам та всім, завдяки кому українці повернулись додому», – написав він.

Після чого повідомив, що люди, які повернулися, легковажно поставились до режиму ізоляції та піддали небезпеці інших людей.

«Завданням тих, кого ми повернули, було бути відповідальним до себе та інших, дотримуватись режиму ізоляції. На жаль, переважно легковажно до цього віднеслись, абсолютно не усвідомлюючи ризики на які наражають себе, близьких та рідних. Беззаперечним є право, яке гарантуються статтею 33 Конституції України. Таким самим беззаперечним є право на життя, яке гарантується статтею 27 Конституції. Ми не можемо наражати на небезпеку життя 40 мільйонів громадян», – додав він.

Криклій також повідомив про майбутні плани щодо евакуації.

Він запевнив, що розпочаті 27 березня рейси та маршрути на повернення будуть прийняті, а МОЗ проведе обстеження. Крім того, вони мають підписати згоду на добровільну ізоляцію, яку буде контролювати поліція.

Міністр звернувся до громадян, які мають таку можливість, продовжити своє перебування в країні, в якій вони знаходяться зараз. Для цього працюватиме програма «Захист».

Також він повідомив про доручення президента Зеленського підготувати рішення для людей, які також хочуть повернутися. У ньому вже буде передбачено обсервацію.

«Фіналізуємо його разом з МОЗ та МВС з урахуванням значної кількості людей, які потребують повернення, і інших завдань, які зараз мають виконувати поліцейські та медики. Ця ситуаціє не дає ідеальних і комфортних рішень, але ми завжди шукаємо рішення прийнятне для всіх», – додав він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі