четвер, 19 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Після таємного засідання Комітету аграрної політики іноземці отримали можливість скуповувати українську землю

Економіка , Новини , Право

Після таємного засідання Комітету аграрної політики іноземці отримали можливість скуповувати українську землю

views73

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Аграрний комітет України проголосував за законопроект №2178-10, автором якого є голова цього комітету та депутат партії «Слуга народу» Микола Сольський. Якщо за цей законопроект проголосує і парламент, то починаючи з 2024 року іноземні підприємці матимуть право купувати земельні ділянки в Україні.

Таку заяву зробив Вадим Івченко, опублікувавши повідомлення на своїй Facebook-сторінці. Законопроект передбачає заборону на купівлю землі до 1 січня 2024 року юридичними особами, бенефіціарними власниками яких є іноземці, або особи без громадянства.

«Сьогодні, нехтуючи всіма правилами і законами, Комітет з питань аграрної та земельної політики ТАЄМНО провів своє засідання, і за 15 хвилин РОЗГЛЯНУВ 11 законопроектів з земельних питань. Депутатів з інших фракцій, не Слуги Народу, повідомили за 30 хвилин до початку!», – написав він.

І звернувся до високопосадовців: «Це той НОВИЙ ПОРЯДОК І ЗАКОННІСТЬ який нам пропонували слуги народу?».

Сьогодні, нехтуючи всіма правилами і законами, Комітет з питань аграрної та земельної політики ТАЄМНО провів своє…

Опубліковано Вадимом Івченком Пʼятниця, 18 жовтня 2019 р.

Відповідно до законопроекту №2178-10, ті аграрні компанії, що оформили свою оренду до впровадження земельного ринку, та які мали реєстрацію в Україні протягом останніх трьох років, матимуть можливість купляти земельні ділянки одразу після відкриття ринку.

Сукупна площа сільгоспземель, які перебувають у власності громадянина або юридичної особи України, з урахуванням пов’язаних осіб: 

  • в межах однієї об’єднаної територіальної громади не повинна перевищувати 35% земель такої громади; 
  • в межах однієї області – 8% земель; 
  • в межах України – 0,5% земель, зазначено в законопроекті.

Документом закріплюється переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки, за умови продажу ділянки та якщо орендар платить зазначену при продажі ціну, а в разі продажу на аукціоні – якщо його пропозиція є рівною з пропозицією, яка є найбільшою.

Ринок землі ВРУ пропонує запустити вже з 1 січня 2020 року. Фактично залишилося всього кілька місяців до моменту, коли паї можна буде продавати. У першому варіанті законопроекту землю взагалі не хотіли віддавати іноземцям.

У доопрацьованому документі, з одного боку, уточнили, що паї не дістануться і тим українським компаніям, які належать громадянам інших держав. З іншого ж, – Кабмін пішов на поступки: іноземці все-таки зможуть скористатися новими можливостями ринку.