неділя, 26 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Підозра за сепаратизм, домашній арешт заступника мера Слов’янська та відповідь на питання: чому лише зараз?

Новини , Право

Підозра за сепаратизм, домашній арешт заступника мера Слов’янська та відповідь на питання: чому лише зараз?

views99

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Слов’янську 26 листопада заступнику мера Віктору Воропаєву було повідомлено про підозру у скоєнні тяжких злочинів, пов’язаних з подіями весни 2014 року. Співробітники СБУ оголошували підозру заступнику мера у його кабінеті на початку робочого дня.

Кримінальне провадження по двом статтям 110 (посягання на територіальну цілісність України) та 258-3 (створення терористичної організації) було зареєстровано у ЄРДР ще у серпні 2018 року.

Пресслужба СБУ повідомила на своїй сторінці у Фейсбук про підозру Віктору Воропаєву: 

«У квітні 2014 року під час його головування на сесії міськради депутати прийняли рішення щодо проведення фейкового референдуму та призначення лідера одного з бандформувань головою виконкому. Посадовець також сприяв легалізації проросійських бойовиків через створення так званої «народної дружини».

Мова у повідомленні йде про позачергову сесію міської ради 28 квітня 2014 року. На той час секретарем міської ради був Олександр Самосонов, але через хворобу він був відсутній, і тому сесію вів Віктор Воропаєв. На цій сесії були прийняті рішення про призначення Пономарьова – одного з командирів бойовиків, головою виконкому, а також стосовно проведення так званого «референдума» і про створення «народної дружини», до якої входили бойовики та проросійськи  налаштовані мешканці міста.

Як тільки підозра була оголошена, Воропаєву… стало зле. Швидка відвезла його до лікарні у кардіологічне відділення, де заступника голови помістили до стаціонару. У лікарні йому вручили повістку до суду, де мали обирати запобіжний захід.

27 листопада на перше засідання суду, яке проходило у Краматорську, Віктор Воропаєв не з’явився. Суду була представлена довідка про те, що він хворіє, знаходиться на лікуванні на стаціонарі і це унеможливлює його участь у суді з обрання запобіжного заходу.

Але є одна деталь, на яку треба звернути увагу. Завідуючий відділенням кардіології Андрій Прилипкин був у 2014 році депутатом міської ради Слов’янська й був серед 42 депутатів, які голосували за прийняття незаконних рішень 28 квітня 2014 року.     

28 листопада Віктор Воропаєв прибув до суду у Краматорську на обрання запобіжного заходу. Прокуратура наполягала на  утриманні від вартою 60 діб або заставу. Сторона захисту просила особисті забов’язання.

Підозра за сепаратизм, домашній арешт заступника мера Слов’янська та відповідь на питання: чому лише зараз?

Суд призначив цілодобовий домашній арешт та носіння електронного браслету. 

На засіданні суду у заступника голови було три адвоката. Крім того, до суду були передані заяви людей, які бажали поручитися за підозрюваного. Серед поручителів були три депутата міської ради: двоє з фракції Опозиційний блок і один з фракції «Наш край». Депутат з «Нашого краю» Олексій Яковленко у 2014 році був депутатом і також приймав участь у сесії 28 квітня.

Серед поручителів була жінка, що у 2014 році вітала так званого «народного мера» Пономарьова та у 2019 році влаштувала конфлікт з учасником бойових дій на Сході. Про це пише slavinfo.dn.ua.       

Підозра за сепаратизм, домашній арешт заступника мера Слов’янська та відповідь на питання: чому лише зараз?

Сторона захисту на суді питала, чому так довго відносно підозрюваного нічого не відбувалося. Про це часто запитують і мешканці Слов’янська.

До ЄРДР відомості про скоєння злочину були внесені 6 липня 2018 року. Підозра була готова та відправлена до прокуратури Донецької області ще у лютому 2019. Але поки не змінився керівник прокуратури, підозру не підписували.

Не останню роль, можливо, відіграло те, що Віктор Воропаєв був помічником народного депутата України минулого скликання Олега Недави, який входив до фракції БПП і очолював партію «Наш край» у Донецькій області. Заступник міського голови брав участь у деяких публічних акціях цієї партії, хоча, як посадова особа місцевого самоврядування, по закону не мав права це робити.  А ось на суді по обранню запобіжного заходу він стверджував, що ніколи не робив правопорушень.

Підозра за сепаратизм, домашній арешт заступника мера Слов’янська та відповідь на питання: чому лише зараз?

На суді з’ясувалося, що Віктор Воропаєв неодноразово їздив до окупованого Криму, де у нього та його дружини є майно. Саме там у нього є земельна ділянка, а у дружини – квартира, але треба зазначити, що це майно було придбано ще до анексії півострова Російською Федерацію.

На сесію 28 квітня 2014 року журналістів не пустили й тому ніяких відео немає. Депутати, які брали участь у цій сесії, завжди казали, що ніяких записів немає. Але  під час засідання суду з’ясувалося, що є аудіозаписи сесії, а також експертиза цих записів. Сторона захисту намагалася поставити під сумнів експертизу, вважаючи, що це не та експертиза.

У сторони захисту є п’ять днів щоб подати до апеляційного суду і змінити міру запобіжного заходу.           

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі