субота, 08 травня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Підконтрольні РФ представники ОРДЛО виклали свою версію домовленостей: заборона на будь-які дії

Війна , Новини , ООС , Події , Політика

Підконтрольні РФ представники ОРДЛО виклали свою версію домовленостей: заборона на будь-які дії

views8

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Заходи щодо забезпечення режиму припинення вогню повинні набути чинності 27 липня. Заходи щодо забезпечення режиму припинення вогню повинні набути чинності 27 липня, наступальні дії заборонені, позиції військ, осіб та озброєння мають бути постійними, БПЛА заборонені… Представник Росії Гризлов вже висловив задоволення у зв’язку з домовленостями.

Представник Російської Федерації в Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов заявив, що представники ТКГ нібито погодили заходи щодо припинення вогню на сході країни. Він також висловив задоволення у зв’язку з домовленостями, повідомляє ТАСС.

Водночас, підконтрольні Росії представники ОРДЛО навели свій «перелік додаткових заходів щодо посилення і контролю чинного безстрокового режиму припинення вогню, які були узгоджені і підписані сьогодні учасниками Контактної групи».

«Заходи щодо посилення і контролю режиму припинення вогню:

Видання та введення в дію з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року керівництвом Збройних сил України і керівництвом збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей і дотримання на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту відповідних наказів про припинення вогню, що містять такі заходи з підтримки припинення вогню:

  • заборона на наступальні і розвідувально-диверсійні дії, а також заборона на використання будь-яких видів літальних апаратів сторін;
  • заборона на застосування вогню, включаючи снайперський;
  • заборона на розміщення важкого озброєння в населених пунктах та їх околицях, в першу чергу на об’єктах цивільної інфраструктури, включаючи школи, дитячі садки, лікарні та приміщення, відкриті для громадськості;
  • ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатора ТКГ, який повідомляє про це всіх її учасників;
  • створення і задіяння координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню за сприяння СЦКК в чинному складі;
  • вогонь в разі наступальних дій * допускається тільки в тому випадку, якщо він відкритий за наказом відповідного керівництва Збройних сил України і керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використовувати вищезгаданий координаційний механізм. Про видання таких наказів буде повідомлена ТКГ;
  • вищезгадані заходи не можуть бути повністю або частково дезавуйовані ніякими іншими наказами, в тому числі секретними.

* Під наступальними діями слід розуміти будь-які спроби змінити позиційне розміщення військ, яке склалося на момент прийняття даної заяви, включаючи додаткове інженерне обладнання позицій, і / або будь-яке просування або переміщення озброєних осіб в бік противника, в тому числі з метою проведення розвідувальних або диверсійних дій.

Керівництво Збройних сил України та збройних формувань ОРДЛО повинні публічно заявити про видання наказів з перерахуванням всіх зазначених заходів і підтвердити, що дані накази про припинення вогню відповідають справжнім заходам.

СММ ОБСЄ сприятиме і надавати підтримку сторонам у виконанні цих заходів, узгоджених ними, без шкоди встановленим процедурам інформування або будь-яким іншим аспектам повного виконання положень мандата Місії».

Коментарi (0)