середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Під час переговорів ТКГ обговорювались нормандські домовленості, провокації, припинення вогню та коронавірус

Новини , Російська агресія , Політика

Під час переговорів ТКГ обговорювались нормандські домовленості, провокації, припинення вогню та коронавірус

views77

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Під час переговорів Тристоронньої контактної група продовжувалась робота над реалізацією домовленостей лідерів країн Нормандської четвірки в Парижі.

Про це повідомила Дарка Оліфер, спікер представника України в Контактній групі Леоніда Кучми, на своїй сторінці Фейсбук.  

За її словами, українська сторона закликала РФ забезпечити режим припинення вогню, відкрити нові КПВВ на лінії зіткнення, звільнити утримуваних осіб, надати допуск представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Крім того, акцентували увагу на провокації проросійських бойовиків 18 лютого 2020 року, яка взагалі «здатна поставити під питання сам процес мирного врегулювання на Донбасі».

«Хоча обговорення питання додаткових ділянок розведення триває, українська сторона жорстко наголосила: спроба прориву 18 лютого 2020 свідчить про бажання зірвати виконання домовленостей лідерів країн Нормандської четвірки в Парижі», – написала Оліфер.

Також у повідомленні вказується, що системні порушення режиму припинення вогню відкидають назад процес мирного врегулювання.

«Вкотре підкреслюю: без виконання безпекової складової Мінських домовленостей суттєвого прогресу в ситуації на Донбасі бути не може. Жодні політичні зрушення неможливі без повного та всеосяжного припинення вогню, виведення збройних формувань та військової техніки, вирішення питання щодо встановлення контролю над українсько-російським кордоном», – наводить спікер слова Леоніда Кучми.

Наголошується також, що продовжується робота з уточнення списків утримуваних осіб, можливість відкриття нових пунктів пропуску через лінію зіткнення.

Обговорювались і «додаткові санітарно-епідеміологічні заходи у зв’язку з загрозою поширення коронавірусу. Українська сторона поінформувала щодо встановлення нею необхідних засобів контролю за епідеміологічною безпекою та закликала до аналогічних заходів протилежну сторону».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі