субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Петиція щодо відкликання згоди України на створення «консультативної ради» з ОРДЛО перевищила 25 тисяч підписів

Суспільство

Петиція щодо відкликання згоди України на створення «консультативної ради» з ОРДЛО перевищила 25 тисяч підписів

views78

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Кількість підписів під петицією до президента Володимира Зеленського з вимогою відкликати згоду України на створення так званої «консультативної ради» з представниками ОРДЛО не просто набрала необхідну для розгляду кількість підписів, а й перевищила 25 тисяч лише за 6 днів.

Електронна петиція на сайті офісу президента з’явилась 16 березня. Автором став активіст Михайло Свистович. За рекордний строк – на 87 днів раніше від останнього терміну – була зібрана необхідна для розгляду кількість голосів.

У петиції міститься вимога негайно відкликати підписи представника України і погодження керівника офісу президента України під протоколом засідання Тристоронньої контактної групи, яке відбулось у Мінську 11 березня 2020 року. Відповідний протокол підписав зі сторони України другий президент Леонід Кучма. Підпис під резолюцію про згоду поставив голова офісу президента України Андрій Єрмак.

Автор петиції Михайло Свистович цитує один з пунктів відповідного протоколу, де йдеться про те, що вже на наступному засіданні ТКГ 25 березня вирішено підписати рішення Тристоронньої групи про створення «консультативної ради». Поки що не підписане рішення передбачає, що в цій «консультативній раді» вирішальні голоси будуть мати представники України і безпосередньо ОРДЛО. Водночас Росія, яка опиняється поряд із Францією, Німеччиною і ОБСЄ, матиме дорадчий голос, тобто, фактично буде виступати як спостерігач.

«Таким чином сторонами переговорів стають Україна і ОРДЛО, фактично визнається позиція Росії, що в нас відбувається громадянська війна, внутрішній конфлікт, Росія ж перетворюється з агресора на посередника між воюючими українцями поряд з Францією, Німеччиною і ОБСЄ, хоча весь світ знає, що ні ОРДО, ні ОРЛО не є самостійними суб’єктами, повністю керуються з Москви і є просто місцевими колаборантами російського окупанта», – підкреслює автор петиції.

Він наголошує, що таким чином Єрмак з Кучмою своїми діями легітимізують окуповані Росією частини Донецької та Луганської областей в очах міжнародної спільноти. Більш того, це відверте порушення українського законодавства та відкриті ознаки державної зради.

«Дії Aндрія Єрмака і Леоніда Кучми 11 березня 2020 року легітимізують ОРДО і ОРЛО в очах міжнародного співтовариства, порушують українське законодавство і містять ознаки державної зради, оскільки є на користь агресору, якого ці дії перетворюють на посередника у нібито внутрішньоукраїнському конфлікті. Ці дії зміцнюють агресора, бо відкривають шлях для зняття санкцій з нього. Якщо Україна визнає ОРДО і ОРЛО рівною стороною, а Росію посередником, то весь світ також визнає їх такими», – звертає увагу Свистович.

Автори петиції нагадав президенту про те, що він є гарантом Конституції, де вказано про його керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави. Отже, він може і повинен надати доручення Кучмі та Єрмаку відкликати свої підписи.

«Вимогою цієї петиції є надання Вами доручення Леоніду Кучмі і Aндрію Єрмаку відкликати свої підписи під протоколом засідання Тристоронньої контактної групи, яке відбулось у Мінську 11 березня 2020 року, й відмовитись від механізму «консультативної ради», де представники матимуть право вирішального голосу і вестимуть безпосередні переговори з представниками України в цій раді», – підкреслює автор.

Нагадаємо. 11 березня на зустрічі Тристоронньої контактної групи в білоруському Мінську було домовлено вже на наступній зустрічі, 25 березня, підписати рішення про створення так званої «консультативної ради». Офіційно документи зустрічі не були оприлюднені. Документи оприлюднило видання «Дзеркало тижня. Україна», а згодом їхню правдивість підтвердив офіційний Київ. 

Багато активістів та політиків заявили, що це означає визнання суб’єктності незаконних збройних сепаратистських угруповань «ДНР» і «ЛНР», які повністю підтримуються і керуються Росією. Крім того, таким чином визнається кремлівська теза про «внутрішній конфлікт» в Україні, тому що Росія зі сторони переговорів із Україною перетворюється лише на стороннього спостерігача.

Глава офісу президента України Андрій Єрмак підтвердив плановану структуру «консультативної ради», але спробував заперечувати, що це стане визнанням суб’єктності угруповань і зміни ролі Росії з агресора на посередника в переговорах між Києвом і ОРДЛО.

Варто зазначити, що за 6 років російсько-української війни до цього моменту Київ відкидав будь-які можливості та натяки на прямі переговори з окупаційними адміністраціями в Донецьку та Луганську саме через те, що їх підтримує і скеровує Росія. Досі під час перемовин в рамках Тристоронньої контактної групи сторонами переговорів виступають Україна, Росія і ОБСЄ. Представники угруповань перебувають на зустрічах як спостерігачі, їхні підписи не мали офіційного статусу, тому що вони визначались виключно як приватні особи.

Після останньої зустрічі за участю Єрмака в оприлюднених документах вперше вони підписалися з титулами «повноважний представник окремих районів» Донецької і Луганської областей.

До президента Володимира Зеленського з вимогою доручити представникам України в ТКГ «повернутися в рамки законодавства України» виступили численні активісти, громадські організації і навіть низка народних депутатів із владної фракції «Слуга народу».

Однак після першого ж публічного протесту щодо підписання зрадницьких угод зі сторони народного депутата партії «Слуга народу» та тепер вже колишнього радника президента Гео Лероса, Зеленський звільнив його від займаної посади.

Також ми писали, що на сайті Офісу Президента з’явилося відкрите звернення представників українського народу до Президента Володимира Зеленського в зв’язку з відмовою української влади від захисту суверенітету і територіальної цілісності України в умовах російської агресії.

Для довідки. Електронна петиція, адресована президентові України, розглядається за умови збору на її підтримку не менш як 25 тисяч підписів громадян протягом не більш ніж трьох місяців з дня оприлюднення петиції. Відповідь на електронну петицію не пізніше як наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється у розділі електронних петицій на сторінці «З відповідями», а також надсилається у письмовому вигляді авторові (ініціатору) електронної петиції. У відповіді на електронну петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі