неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Перший бій у Семенівці під Слов’янськом і загиблі Герої України

Російська агресія

Перший бій у Семенівці під Слов’янськом і загиблі Герої України

views98

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Шість років тому, 5 травня 2014 року, у Семенівці (Донецька область) відбувся перший великий бій на околицях Слов’янська. Бій розпочався приблизно о 8:30. Бойовики під командуванням Рудакова «Ведмедя» влаштували засідку на колону, яка мала рухатися з Краматорського аеродрому. Тоді відбувалася ротація сил, які були розташовані на аеродромі.

В цей же день, рано вранці, терористичні проросійські підрозділи під керівництвом росіянина Ігоря Гіркіна, здійснили атаку на блокпост №1, який був розташований на Рибхозі на околиці міста. Ця атака була відбита. Подальші ж події на Семенівці, як це подавалося російськими ЗМІ про «каральну операцію» проти мирних мешканців, вписувалися у концепцію інформаційної війни

Перший бій у Семенівці під Слов’янськом і загиблі Герої України

Для того, щоб група з аеродрому могла спокійно пройти перехрестя на Семенівці, цю транспортну розв’язку мала взяти під контроль група спецпризначенців з «Альфи» СБУ та «Ягуару» НГУ. Ця група була сформована на блокпості 3-А, який був розміщений на перехресті траси Київ-Довжанський та дороги на Лиман (міста, яке на той час знаходилося під контролем бойовиків).

Бойовики напали на колону, яка рухалась зі сторони блокпосту, саме в той час, коли техніка підходила до переїзду. Вогонь вівся з різних боків: з-за будівель, з території заводу «Хімпром» із «зеленки» та будівель психіатричної лікарні, які знаходяться на пагорбі.

Спецпризначенці знаходилися на відкритій місцевості, єдиним захистом для них були БТР-и. Попри чисельну перевагу супротивника та несподіваний напад, «Альфа» та «Ягуар» грамотно організували оборону й знищили або поранили велику кількість бойовиків.

На жаль, у цьому бою загинули: командир сумського відділу СБУ «Альфа» підполковник Олександр Аніщенко, інструктор київської «Альфи» майор Руслан Лужевскій, прапорщик полку «Ягуар» Віктор Долинський.

Далі до місця бою підійшла колона з аеропорту, яка маючи інформацію про засідку, вже розвернулася у бойовий порядок. Бойовиків майже оточили і вони вимушені були бігти з поля бою.

Скільки загинуло та було поранено бойовиків, наразі так і невідомо. Але карети швидкої допомоги декілька разів вивозили вбитих і поранених.

Російські ЗМІ у своїх репортажах за 5 травня 2014 року називали цей бій «каральною операцією», замовчуючи те, що саме російські бойовики влаштували засідку.

На жаль, стратегічно важливу транспортну розв’язку на Семенівці спецпризначенці та військовослужбовці не стали брати під контроль, не стали встановлювати там блокпост. Це дало можливість угрупованню бойовиків влаштувати там укріплений район. Семенівське перехрестя перейшло під контроль України тільки 5 липня 2014 року у день звільнення Слов’янська.

Сьогодні, через 6 років триваючої війни Росії проти України, Служба безпеки згадує загиблих

«5 травня — трагічна дата в історії Служби безпеки України. Того дня у 2014 році під Слов’янськом бійці Центру спеціальних операцій «А» СБУ в складі моторизованої групи прикривали колону військових, які готувалися повернути захоплене терористами місто. Але біля Семенівки група потрапила в засідку. Українські воїни зайняли кругову оборону. В нерівному бою загинули одні з кращих спецпризначенців СБУ — майор Руслан Лужевський і полковник Олександр Аніщенко, яким посмертно присвоєно звання Героїв України», – йдеться в повідомленні.

Пам’ятаймо тих, хто віддав своє життя за свободу, незалежність і безпеку нашої держави!

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі