понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Перші вибори в об’єднаних територіальних громадах проходитимуть одночасно з місцевими

Новини , Суспільство , Право

Перші вибори в об’єднаних територіальних громадах проходитимуть одночасно з місцевими

views74

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Наступні перші вибори в об’єднаних територіальних громадах мають відбутися одночасно з черговими місцевими виборами в Україні.

Про схвалення такого рішення Центральною виборчою комісією повідомляє пресслужба ЦВК.  

У повідомленні йдеться, що це передбачено змінами у Виборчому кодексі України.

«Зокрема, змінами передбачено, що у рік проведення чергових місцевих виборів перші місцеві вибори призначаються на дату чергових місцевих виборів», – йдеться у повідомленні.

Член ЦВК Павло Любченко пояснив, що для цього є декілька суттєвих підстав.

«Виборчим кодексом України, який вступив у дію 1 січня 2020 року, зокрема, передбачено, що проведення інших видів місцевих виборів, окрім перших, регулюється ще законом про місцеві вибори. Таким чином, перші вибори повинні відбуватися відповідно до нового Виборчого кодексу України та актів, прийнятих в його розвиток. Разом з тим, Прикінцевими та перехідними положеннями Кодексу для Центральної виборчої комісії передбачено шестимісячний строк для приведення своїх актів у відповідність до його вимог», – сказано у повідомленні ЦВК.

Чергові місцеві вибори проводитимуться на всій території України. Тобто, строк повноважень всіх депутатів, обраних на перших, позачергових, додаткових місцевих виборах, закінчується одночасно із відкриттям першої сесії ради. Таким чином, якщо б перші вибори були призначені на останню неділю квітня, то обрані на них депутати мали би строк депутатських повноважень фактично лише кілька місяців.

Крім того, вказується, що для того, щоб організувати та провести перші місцеві вибори потрібно десь 35,3 млн гривень. При цьому депутати мали би дуже малий період діяльності після обрання.

ЦВК додає що наразі дуже низька активність і громадяни не зацікавлені в участі у таких виборах напередодні чергових місцевих виборів, тому багато останніх проміжних виборів, які вже були призначені територіальними виборчими комісіями, не відбулись.

Павло Любченко також додав, що зараз об’єднані територіальні громади не отримали б можливості покращити свою фінансову спроможність. Не відбулося б і розширення можливостей для розв’язання питань місцевого значення через те, що перехід ОТГ на прямі відносини з держбюджетом для отримання додаткового ресурсу та розширення джерельної бази місцевих бюджетів відбувається тільки з початком нового бюджетного періоду. Про це йдеться у Бюджетному кодексі України та Законі «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі