субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Перші кроки до реінтеграції: як це бачить МінВТОТ України

Новини , Російська агресія , Суспільство , Право

Перші кроки до реінтеграції: як це бачить МінВТОТ України

views115

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні в Києві розпочав роботу міжнародний форум «Реінтеграція на Донбасі – поліпшення гуманітарної ситуації і зміцнення контактів між людьми в регіоні конфлікту».

Про те, що для реінтеграції Донбасу українська влада має намір зробити, розповів радник голови МінВТОТ України Артем Саліхов.

За його словами, реінтеграція «це дії або процес повернення людей в суспільство, і суспільство є ключовим моментом, про який нам не потрібно забувати.

Саліхов стверджує, що є принципово важливі речі, з якими і переселенці, і жителі непідконтрольного українській владі Донбасу стикаються щодня, і які українська влада має намір поліпшити. Наприклад, планується скоротити адміністративні процедури.

«Це стосується і перетину лінії розмежування для жителів окупованих територій.  Це актуально і для Криму, і для Донбасу», – сказав радник.

Крім того, треба налагодити економічні зв’язки, тобто, спростити перетин фізичними особами лінії розмежування, зняти певні обмеження на кілограми товарів тощо.

Узгоджується зараз з Міністерством юстиції також нормативний акт про визнання фактів народження та смерті громадян України на непідконтрольних українській владі Донбасі за простішою процедурою, ніж та, що існує зараз.

«Ми хочемо, щоб це здійснювали держреєстратори, зокрема, а не через суд», – зазначив Саліхов.

Що ж до переселенців, то планується впровадити компенсацію за зруйноване житло, але тільки на лінії розмежування. В бюджеті для цієї програми заклали лише 42 млн. грн.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі