неділя, 22 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Перше на приватизацію: Гончарук пообіцяв віддати ПАТ «Центренерго» сильному іноземному інвестору

Економіка , Новини

Перше на приватизацію: Гончарук пообіцяв віддати ПАТ «Центренерго» сильному іноземному інвестору

views56

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

За словами українського прем’єр-міністра Олексія Гончарука, уряд буде докладати всі сили, щоб хороший іноземний інвестор приватизував ПАТ «Центренерго». Таку заяву він зробив під час свого виступу на Київському міжнародному економічному форумі.

«Центренерго у нас в топ-пріоритеті на приватизацію і я хочу, щоб ця компанія була приватизована зовнішнім справжнім іноземним гравцем. Уряд України буде робити все для того, щоб сюди зайшов сильний гравець», – заявив він.

Також він додав, що готувати «Центренерго» до приватизації має Фонд державного майна. Наразі директором Фонду є людина, яка не підтримує інтереси жодного з олігархів.

Гончарук зазначив, що підприємство дуже довго зазнавало крадіжок та нищення, тому наразі головне завдання уряду – накопичити достатню кількість запасів вугілля, щоб комфортно та безпечно увійти в опалювальний сезон.

На думку прем’єр-міністра, монополісти ринку енергетики навмисно намагалися тримати запаси вугілля у меншій кількості ніж необхідно, тому що це допомагало їм шантажувати владу та отримувати поступки.

«Тобто ти отримуєш дуже мало вугілля, потім приходиш і кажеш: або я відключаюсь завтра і населення без світла і тепла, або ви мені йдете на поступки. З нами так гратися не вийде», – наголосив Гончарук.

Гончарук підкреслив, що ще у вересні запаси вугілля були дуже низькими і держава могла не розпочати опалювальний сезон, але на сьогоднішній день Україна повністю готова до сезону опалювання.

Раніше надходила інформація, що 16 січня цього року Кабінет міністрів провів засідання, на якому затвердив список об’єктів великої приватизації. Окрім ПАТ «Центренерго» віддати на продаж бажають Одеський припортовий завод, Національну акціонерну компанію «Украгролізинг» та декілька інших підприємств. За попередніми розрахунками, після продажу усіх бажаних підприємств Україна має отримати близько 17 мільярдів гривень.

Дещо раніше Господарський суд Києва виніс рішення про закриття справи щодо банкрутства ПАТ «Центренерго». Кредитори підприємства намагалися оскаржити це рішення, але їм відмовив Північний апеляційний господарський суд.

Після того, як справу про банкрутство було закрито директор Фонду державного майна Дмитро Сенниченко заявив, що товариство має право вийти на приватизацію.