
Перша партія препаратів для лікування COVID-19 вже в Україні
130
06.04.2021
Протималярійні препарати, які в деяких дослідженнях показали ефективність у лікуванні коронавірусної хвороби COVID-19, вже прибули в Україну. Уряд домовився про постачання ще трьох найменувань препаратів з Індії.
Про це розповів новий міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телеканалу «1+1».
Він повідомив, що ліки мають назву Плаквеніл, і перша партія вже прибула в Україну. Також він зазначив, що привезено 3 тисяч упаковок, які 3 квітня розвезуть між лікарнями в різних областях.
Очільник відомства розповів, що «Плаквеніл» передала фармацевтична компанія Sanofi. Препарат визнали ефективним в лікуванні коронавірусу у багатьох країнах, оскільки до його складу входить активна речовина, яка безпосередньо впливає на вірус.
Степанов також додав, що цими протималярійними препаратами будуть лікувати хворих на коронавірус, і це вже затверджено в загальному протоколі.
Крім того, МОЗ продовжує вести переговори з компаніями, які також виробляють ліки з вказаною діючою речовиною.
Глава комітету Верховної Ради зі здоров’ю нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький заявив, що Україна вже домовилася про постачання з Індії ще трьох найменувань препаратів, які використовуються для лікування пацієнтів з COVID-19. Але не сказав назви жодного з цих препаратів та не проінформував про склад ліків.
Нагадаємо. Препарат «Плаквеніл» зареєстрований в Україні для лікування ревматоїдного артриту, ювенільного ревматоїдного артриту, дискоїдного та системного червоного вовчака, а також дерматологічних захворювань, причиною виникнення або погіршення перебігу яких є дія сонячного світла.
«Будь-яке використання цього лікарського засобу в лікуванні COVID-19 вважається використанням поза зареєстрованих показань off-label (тобто за відсутності такого затвердженого показання, як хвороба, викликана COVID-19, в інструкції для медичного застосування)», – акцентувала компанія Sanofi під час перемовин.
Про це писала агенція Інтерфакс-Україна.
Крім того, в компанії підкреслили, що наразі недостатньо клінічних даних для того, щоб робити будь-які остаточні висновки про клінічну ефективність або безпеку гідроксихлорохіну при лікуванні COVID-19. Попередні результати різних незалежних досліджень вимагають додаткового аналізу і більш ретельно відпрацьованих і значних за обсягом клінічних досліджень для підтвердження профілю користі / ризику гідроксихлорохіну в застосуванні для пацієнтів з COVID-19.
Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі