четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пересування обмежується законом, а не розпорядженням – позов до суду щодо кордону з Кримом

Суспільство

Пересування обмежується законом, а не розпорядженням – позов до суду щодо кордону з Кримом

views94

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Адвокат Громадського центру правосуддя в місті Татарбунари (Одеська область) Юлія Лісова 19 березня подала позов про скасування рішення Кабінету міністрів України про обмеження перетину адміністративного кордону між Кримом і Херсонською областю через загрозу поширення коронавируса. Позов поданий до Окружного адміністративного суду Києва.

Про це повідомляється на сайті одеської обласної організації «Комітет виборців України».  

Правозахисниця заявила, що вільне пересування може обмежуватися тільки законом, таким чином, розпорядження уряду не може бути підставою для обмежень.

І додала, що заборона щодо Криму «дискримінує громадян України за ознакою місця реєстрації». Мовляв, всім іншим громадянам не заборонено пересуватися всередині країни, в’їжджати і виїжджати з неї. (Таким чином, виходить, що й до ОРДЛО не можна застосовувати обмеження, – ред.).

«Сталося черговий прояв дискримінації по відношенню до кримчан. У складний момент держава фактично відмовилася від них. Крім того, обмежили доступ до Криму з боку материкової України, тим самим перекривши можливість допомагати членам сім’ї, які живуть по різні боки від лінії розмежування», – вважає Юлія Лісова.

Кабмін вніс зміни в правила перетину адмінкордону Криму з Херсонщиною. Правозахисники розповіли про проблеми, з якими зіткнулися громадяни України з кримської реєстрацією при перетині адміністративного кордону між Херсонською областю та включеним півостровом.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій 17 березня повідомило, що пропуск через контрольні пункти в’їзду-виїзду на адмінкордон Криму з Херсонською областю тимчасово обмежений до 3 квітня. Те ж саме стосується і перетину КПВВ з тимчасово окупованими територіями Донбасу.

Нагадаємо. 19 березня до Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов, у якому просять скасувати розпорядження Кабінету міністрів України про тимчасове закриття пунктів пропуску через державний кордон до 3 квітня 2020.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі