понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Переслідування Порошенка – політично мотивована помста Зеленського, який наслідує Януковича – New York Times

Новини , Політика

Переслідування Порошенка – політично мотивована помста Зеленського, який наслідує Януковича – New York Times

views86

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Кримінальні провадження проти п’ятого президента України, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка – це політично мотивована помста Володимира Зеленського, який таким чином наслідує Віктора Януковича

Про це йдеться у статті під назвою «Україна погрожує арештом колишньому президенту», яка вийшла у New York Times.

Видання вказує, що, нинішня влада в Україні погрожує арештом колишньому президенту Порошенку, який очолює опозиційну фракцію у парламенті. Приводиться й аналогія з політичними переслідуваннями, які влаштовував Віктор Янукович після перемоги на президентських виборах, коли ув’язнив свою опонентку Юлію Тимошенко та інших опозиціонерів.

«Українські слідчі в п’ятницю допитали колишнього президента України Петра Порошенка, погрожуючи заарештувати його, якщо він не з’явиться – але дедалі більший хор критиків, включно з Європейським Союзом, розцінюють це як політично мотивовану помсту», – йдеться у статті.

New York Times підкреслює, що Порошенко – це не просто колишній президент, а й видатний політичний суперник нині діючого президента Володимира Зеленського. При цьому нагадується, що він виграв вибори минулої весни, декларуючи антикорупційну програму до якої було включено і зобов’язання припинити політично вмотивовані переслідування. Але майже відразу після того, як Зеленський став президентом, слідчі порушили проти Порошенка 16 різних кримінальних справ, в яких він має статус свідка.

У статті також вказується, що у свідченнях під присягою заступник держсекретаря США Джордж Кент розказував про зустріч представників команди Зеленського, зокрема Андрія Єрмака із американськими чиновниками. Саме тоді спецпредставник Курт Вокер, який вже довгий час займався українським питанням, застеріг їх від політичних переслідувань президента Порошенка і заявив, що вони «не є розумним шляхом для країни». Після цієї розмови тиск на Порошенка посилився і став ще відвертішим. Єрмак згодом взагалі очолив Офіс президента Зеленського.

Видання нагадує одну із справ, яку інкримінують Порошенку – це справа щодо Мінських угод. Ця справа стосується переговорів Порошенка за посередництва Німеччини і Франції щодо угоди про врегулювання з Росією у 2015 році.

«Незрозуміло, як будь-який український лідер міг би досягти вигіднішої угоди у той час, тоді як російські та сепаратистські сили оточили тисячі українських солдатів на сході України, і різанина здавалася неминучою», –  йдеться у статті.

Автори також приводять заяву Офісу президента Зеленського, який заперечував будь-яку причетність до розслідування стосовно Порошенка.

«Офіс Президента не має жодного впливу на правоохоронні та судові системи», – заявили тоді.

При цьому вказується, що навіть ті, хто не підтримував перебування на посаді президента Порошенка зазначають, що у цих справах очевидна чітка упередженість.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі