неділя, 22 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Переслідування по політичним мотивам та російська складова – «Голос Америки» про Порошенка

Політика , Право

Переслідування по політичним мотивам та російська складова – «Голос Америки» про Порошенка

views57

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Експерти вказують на політичну складову переслідування п’ятого президента України. А також акцентують увагу на тому, що мотиви переслідування дуже збігаються з тим, чого вимагає Росія від України.

Про сьогодні, 22 листопада, написали у «Голос Америки».

Крім того, у статті про переслідування екс-президента наголошується, що справа розпочалася саме з приходом до влади команди Володимира Зеленського. І наразі мова йде вже про 13 проваджень, де звучить прізвище Порошенка…

Згідно зі списком справ, які оприлюднило ДБР, там є все, що хотіла бачити Росія – це і захоплення державної влади, і ухилення від сплати податків, і державна зрада, і затримання Саакашвілі…

Але головною справою виступає та, що стосується наказу Порошенка українським військовим морякам провести кораблі через Керченську протоку. За словами Портнова, відомого ще з часів Януковича своїми проросійськими поглядами, президент таким чином навмисно провокував загострення конфлікту з Росією, щоб відтермінувати президентські вибори.

Як вказує адвокат Порошенка Ігор Головань, таким чином вже в буквальному сенсі підтримується російська позиція про провокацію тощо. (І це в той час, коли в Гаазі розглядається справа про затримання українських військових кораблів та моряків, яких Росія протримала у полоні 9 місяців, – ред.).

«ДБР своїми так званими слідчими діями хоче поставити під сумнів законність дій українського керівництва, законність дій українських моряків. А також підтвердити російську позицію, що це начебто була українська провокація, начебто було перевищення повноважень. Усі інші заяви – це просто димова завіса, яка маскує основну мету», – підкреслив Ігор Головань.

Адвокати Порошенка говорять, що всі звинувачення абсурдні і що він не буде ходити на допити, якщо його будуть і далі викликати через Фейсбук.

Тим часом, Верховна Рада планує зняти недоторканність з екс-президента, проект вже готовий, але поки що не знають, як голосуватимуть…

З такими діями нової влади не погоджуються експерти як в Україні, так і в світі. І в черговий раз наголошують на політичному переслідуванні.

Ось, які відповіді приводить «Голос Америки»:

Голова дипломатичного представництва США в Україні Вільям Тейлор висловив слова підтримки п’ятому президенту України Петру Порошенку та закликав не розміщувати якісь вигадки. За конфлікт відповідає однозначно Росія, а не колишній президент. 

«Складається враження, що основний удар наноситься саме по Порошенку. Мені здається, що це не випадково», – професор політології НаУКМА Олексій Гарань.

І додав, що таким чином переноситься відповідальність за відсутність миру з Путіна на Порошенко.

«Якщо послухати президента Зеленського, то у нього головний ворог не Путін, а саме Порошенко. Мовляв, зараз є політична воля досягти миру, а раніше у попередньої влади такого не було. Це неправда. Це просто перенесення відповідальності з Путіна на українську владу».

Крім того, «Голос Америки» пише, що на звернення до ДБР та Генпрокуратури щодо коментарів з приводу переслідування Порошенка, жодної відповіді не отримали.