середа, 29 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Переселенець з Луганщини виграв суд та отримав невиплачену пенсію з 2014 року

Наталя


Новини , Суспільство , Переселенці , Право

Переселенець з Луганщини виграв суд та отримав невиплачену пенсію з 2014 року

views240

16.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Інвалід другої групи з Луганської області Сергій Кендзеєрський, який наразі мешкає у Дніпрі, за судовим рішенням отримав заборгованість пенсійних виплат з 2014 року.

 

Про це повідомила адвокат Правозахисної групи «Січ» Марина Кіптіла, передає «Радіо Свобода».

 

«Чоловік отримав близько 100 тисяч гривень пенсії по інвалідності, яку держава не виплачувала йому з 2014-го по 2019-й рік, доки він мешкав на Луганщині, на непідконтрольній Україні території», — йдеться у повідомленні.

 

За словами Кендзеєрського, з 2014 року та протягом п’яти років він разом з дружиною проживав у рідному селі Іванівка, виїхати не міг через стан здоров’я. Переїхавши до Дніпра у 2019 році, чоловік подав звернення до органів пенсійного забезпечення, але двічі йому відмовляли.

 

В управлінні Пенсійного фонду громадянину пояснили, що він пропустив передбачений 5-річний термін звернення та не має на руках висновків щорічної медико-соціальної експертної комісії. Проте, чоловік проходив комісію за місцем проживання на непідконтрольній Україні території.

 

Адвокат переселенця Марина Кіптіла, своєю чергою, зазначила, що у суді чоловік наголошував на поважності пропуску терміну звернення, через війну з Росією на Сході України. Суд також врахував документи медико-соціальної експертної комісії, які були видані на тимчасово окупованій території.

 

Повідомляється, що рішення окружного суду в Дніпрі було ухвалене ще в липні минулого року, оприлюднене у вересні, а виконане тільки зараз.